Zastanawiam się ile osób gra w PlanetSide 2 nie znając historii w jaki sposób Ziemianie znaleźli się na Auraxis? Wiem, to tylko MMOFPS i tu się strzela i morduje, ale czasami warto zapoznać się z historią ukrytą w grze…

planetside2 loreJeśli chcielibyście zapoznać się z Lore Planetside 2 to zapraszam na forum, gdzie Wabciu przetłumaczył tekst dotyczący historii Ziemi i w jaki sposób jej mieszkańcy znaleźli się na Auraxis. Oto pierwszy rozdział tej historii:

I. Powstanie Republiki

W roku 2426, polegając na informacjach zdobytych przez służby wywiadowcze, ujawniające zbiorowe przygotowania do napaści, sześć najpotężniejszych Ziemskich państw wypowiedziało między sobą wojnę.
Ten bezsensowny konflikt musiał zostać zakończony, przez jego wpływ na populację ludzką, która zmniejszyła się o połowę w ciągu pierwszej dekady walk, lub ze względu na bezmyślne zużywanie ograniczonych zasobów Ziemi, które zostały niemal wyczerpane przez przemysł zbrojeniowy.

Ale powód był zupełnie inny, znacznie większy niż cała ludzkość, tak poważny, że zakończył cykl destrukcji. Szesnastego Marca 2444 na krańcu Układu Słonecznego pojawiła się wielka szczelina. Mimo iż była ona otwarta tylko przez kilka tygodni, wysłane sondy zwiadowcze zdołały dotrzeć na miejsce. Zrobione przez nie badania były nieoczekiwane: odkryto wielospektralne transmisje, wysłane przez tunel czasoprzestrzenny w kierunku Ziemi dokładnie, jakby coś po jej drugiej stronie skanowało planetę. Szok naukowców zamienił się w panikę, kiedy kilka dni później tunel się destabilizował i zamknął, niszcząc całkowicie planetę karłowatą Pluton.

Kiedy wiadomości te zostały udostępnione opinii publicznej w grudniu tego roku, pomiędzy mocarstwami zostały rozpoczęte negocjacje, wymuszone przez groźbę istnienia większego wroga, który zagraża nie pojedynczemu narodowi, lecz całej ludzkości. W ciągu sześciu miesięcy zawarto rozejm. Podpisano go 13 Maja 2445, kończąc prawie dwie dekady wojny. Następne lata były czasem niezwykłego pokoju i współpracy która doprowadziła do zjednoczenia różnorodnych światowych rządów w jeden podmiot zwany Republiką Terrańską powołaną przez Pakt Stałości. Ten nowy rząd był podzielony na senat, czyli wszystkich byłych ziemskich przywódców oraz prezydenta wybieranego na 4-letnią kadencję. Przez wieki Republika była (jest i będzie) symbolem pokoju i dobrobytu, przynosząc szybki postęp w każdej dziedzinie nauki i technologii. Stały się możliwe szybkie i tanie podróże kosmiczne lecz zniszczenie Plutona zniechęcały do eksplorowania przestrzeni. Rozpoczęty na Ziemi Złoty Wiek jeszcze bardziej odbierał ludziom pragnienie oderwania się od jej powierzchni.”

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kociamafia

Chyba będziesz musiała zablokować komentarze, jeśli chcesz ożywić forum.

(To tak pół-żartem, pół-serio).

hulej95

Taki samolot jak na zdjeciu mogli by dodać <3

Skaramanga

Po co forum jeśli to ma być blog…
Tu się wpada po świetne informacje, i zrzut kilku słów z serca a forum to całkiem co innego. Coś gorszego powiedział bym.

Co do samolotów to pewnie moskity, bo tekst jest o republice.

Pewnie z tej dziury wyszli kosmici którzy zesłali wielkie członki na purpurowych zwolenników ;D

Coraz bardziej przekonuje się do niebieskich po tym jak kilka dni temu jakaś grupka VS po zabiciu mnie i opatrzeniu swoich zaczeła mnie grupowo „usiadać” nie wiem co dokładnie robli, bo szybko zabrałem swoje zwłoki

kociamafia

Po co forum jeśli to ma być blog…
Tu się wpada po świetne informacje, i zrzut kilku słów z serca a forum to całkiem co innego. Coś gorszego powiedział bym.

Ten blog to de facto forum a dyskusje są prowadzone w formie wpisów/komentarzy. Rozmowy łatwiej prowadzi się na forum a nie poprzez blogowe podpisy. To trochę tak jak rozmowy w komentarzach pod filmami z YT, które zawsze kończą się na Hitlerze i Jezusie.

Zresztą nikt nie każe Ci z forum korzystać – Masz i blog i forum. To ostatnie udało się niedawno nieco rozruszać, więc postęp jest.

teheiron8

Nawet w miarę ciekawa ta historia, tylko pod koniec robi się odrobinę mętna. Mam wrażenie, że komuś już wtedy brakowało pomysłów. Ogólnie jednak nie jest źle.

Viruz

Widziałem gdzieś na YT filmik „road to auraxis” w 4 partach, jak znajdę zamieszczę na forum.