W trakcie rozmów z Rachitynowym, narodził się pomysł eventu, który miałby na celu zintegrowanie Polaków grających w PlanetSide 2 na różnych serwerach.

Chcielibyśmy zaproponować wspólny event dla wszystkich outfitow polskich PlanetSide 2 – MultiSerwer. Polegał by on na tym by raz na jakiś czas outfit z serwera A zapraszałby członków innych outfitow z pozostałych serwerów PlanetSide 2, aby zalogowali się do gry na danym serwerze i wspólnie uczestniczyli we wcześniej zaplanowanej akcji.

Woodman ma KOTV, Cobalt ma swoje NCCA. Wiele outfitów boryka się z zasadniczymi problemami w grze i jakoś z nimi walczy. Jednak każdy outfit znalazł się prędzej czy później w tej samej pozycji – nie mamy tylu członków by rywalizować z innymi mega-outfitami na równych warunkach.

Pomysł jest taki aby planować raz na jakiś czas wspólny event w trakcie którego członkowie innych outfitow logują się na przykład na Cobalt do NC i tworzą wspólny pluton/y. Gdy drugi outfit ma swoj event (np. „dokopać KOTVie”) wtedy wszyscy chętni loguja się na ich frakcje i ich serwer.

Nie chcielibyśmy zaburzać normalnej gry i życia outfitów więc ten konkretny event odbywał by się rzadko – powiedzmy raz na dwa tygodnie. Gospodarz eventu wybiera plutonowego oraz liderów drużyn, a wszyscy uczestniczący w evencie muszą słuchać i wykonywać rozkazy dowódcy. Sądzimy też, że event taki powienien trwać nie dłużej niż 2 godziny.

Nawet problem taki jak stworzenie nowych postaci na nowym koncie, zrobił się minimalny. Przy stworzeniu nowego konta poprzez link rekrutacyjny (nawet swój własny) dostajecie fajne dodatkowe wyposażenie na start. Możecie także skorzystać poprzez założenie konta przez ten link, a do tego nowa ankieta sprawiają, że macie dostęp do całkiem fajnego sprzętu wartego przynajmniej kilku dobrych godzin gry

Naturalnie zdajemy sobie sprawę, że event bazuje na graczach którzy wykazują inicjatywę by zalogować się na inną postać niż swoją własną, ale hej – tak działa każdy event.

Liczymy, że jeśli będzie zaledwie drużyna z każdego outfitu na tym evencie to i tak będziemy w stanie zrobić pełen polski pluton, a może dwa? Jeśli połączy się to ze specjalnymi eventami outfitu gospodarza to zrobi się imponująca ilość ludzi (np.: PL13 ma akcje NCCA, a Sentinelsi mają Wielkie Manewry).

Chcielibyśmy więc by gracze oraz przywódcy outfitów z naszej polskiej społeczności PlanetSide 2 wypowiedzieli się co myślą o tym pomyśle – tutaj w komentarzy, bądź na forum.

Czy chcielibyście w czymś takim brać udział? Czy jesteście w stanie zachęcić członków swoich outfitów do wzięcia udziału? Czy jesteście w stanie gościć taki event raz na jakiś czas?

Zapraszam do dyskusji 🙂

Poprzedni artykuł[EQ] Postacie Heroic dostępne w EverQuest
Następny artykuł[WS] A co jeśli kamyk tak łatwo się nie podda?
31 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
MisiekkiPL

Jestem ja najbardziej za ! Pomysł ciekawy i warty realizacji 😀

Skara

kolorowy zdrajca, nikt nie będzie się logował na inne frakcje ;D

I druga rzecz nikomu nie chce się certować wszystkiego od początku

Dok

„I w pizdu wylądował” kinja 😉
Ty się nie pytaj tylko zorganizuj choć raz, opisz na forum a reszta malkontentów się pojawi prędzej czy później.

balrogos

Po co nie po to maxowalem pojazdy i wbijalem 100BR po prostu zaczekajmy az beda tokeny dzieki ktorym mozna bedzie sie przeniesc na inny serwer i zrobmy wojsko polskie i tyle. Za duzo zachodu z tymi nowymi postaciami.

A TOKENY maja być podobno niedlugo

Bocian

PL13 approved.

Pizzahawajska

Moim zdaniem pomysł bardzo dobry:D
Chodzi przecież o dobrą zabawę:D

HideoPL

Jemu raczej chodziło o czasowe odwiedziny innych graczy na konkretnym serwerze na zaproszenie jakiegoś polskiego outfitu, nie o całkowitych przenosinach;-)

KamilPL

Mój outfit jest chętny

T4NK fright1

balrogos co do tokenów masz jakieś oficjalne info jest to gdzieś forum SOE ?

Quahox

Niezły pomysł gram jako TR na Ceresie w anglojęzycznym outficie [TTRO] – jest tu co najmniej 5 polaków.

DreDpl

Jeśli znalazły by się osoby które na konkretnym serwerze miały by plan działania z tak dużą liczbą osób (bo zakładam że będzie nas sporo jeśli wszyscy wskoczymy na jeden serwer do jednej frakcji) to jestem za. Nie wiem jak na innych serwerach lub w innych outfitach, ale z doświadczenia wiem że właśnie z osobami które miały by coś zorganizować jest największy problem. Na forum wszyscy piszą: ” Taaakk zróbmy to!” … a jak przychodzi do działania to cisza i wszyscy patrzą na kolegę obok co by coś zorganizował, Mam nadzieję że się mylę, a ktoś udowodni mi wręcz że jest masa chętnych którzy mają jakiś plan i potrafią przejąć inicjatywę.

Rachitynowy

Dlatego kazdy outfit ustala kiedy potrzebuje liczb. W przypadku PL13 to akcja NCCA gdzie wspolpracujemy ze wszystkim zoorganizowanymi NC i bijemy sie z calym zorganizowanym TR i VS. Mozna bez zbednej zenady powiedziec ze sa to bardzo wymagajace akcje na ktorych bedzie trudno sie nudzic (wypelnione zreszta zarowno porazkami jak i zwyciestwami, w skrocie dzieje sie).
Akcja ta odbywa sie raz na tydzien (drugi raz w wersji latwiejszej bo bez zoorganizowanego przeciwnika).
To jak bedzie w przypadku innych to juz zalezy od ustalen innych outfitow. Stawiam jednak ze kazdy ma swoja operacje gdzie chetnie zobaczylbym wiecej wiernych podkomendnych.
To wszystko nalezy ustalic naturalnie na spotkaniu przywodcow/zainteresowanych. Najpierw jednak zapewne troche potrwa wywiad srodowiskowy w kazdym outficie czy, kto i kiedy sie na to pisze (tak jak Dred zaznaczyl gospodarz powinien zapewnic jakis cel swoim gosciom)

Bocian

@Dred
Ludzi z inicjatywą na pewno nie zabraknie. Wypytaj tam u siebie ludzi czy by się pisali na takie coś.

@Quahox
Wszyscy polscy gracze są mile widziani. Outfity ustalą kiedy, gdzie i każdy będzie mógł dołączyć. 🙂

balrogos

Mowie poczekamy na tokeny zobaczymy nie ma sensu na chwile wchodzic do jakiegos niezorganizowanego zerga zeby walczyc na mapie nie znajac wrogow.

VintageMan

Widzę że nie zajarzyłeś o co chodzi, za to hejt wyszedł Ci jak zawsze. Akcja miała być zorganizowana, nie tworzymy zergu, chyba że sytuacja tego wymaga.

Potraktuj to jako token dla biednych , bo być może ktoś chciał się przenieść ale mu się odechce.

Jestem cholernie ciekawy takiego Potopu Polskiego.

Bocian

@Balrogos

Nie chcesz to nie bierz udziału. Poza tym czytaj ze zrozumieniem, nikt tu nie chce robić polskiego serwera.

Po prostu robimy fun event polskiego community PS2.

[PCPL] sH4maN

jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie mam ten temat na oku 🙂

balrogos

Oczywiscie ze bedzie zerg 🙂 przy tylu osobach zawsze jest

Ameba

Nie trzeba maksować postaci. Dołączający siadają na działko, a gospodarze biorą pojazdy.

RachitynowyJoe

A może by tak wyjść przed szereg i zrobić spotkanie reprezentacji outfitów już w ten czwartek. Nie ma chyba sensu przeciągać to zbyt długo. Nawiedzę teamspeaka każdego outfitu którego znam i poszukam osób kontaktowych w najbliższym czasie dzisiaj i jutro (rozumiem, że SoC – DredPl, T4NK – fright1, YSGD – KamilPL1, PCPL – Sh4man). Nie będę nikogo cisnąć, spokojnie, tylko zapytam, żeby wspomóc medium komunikacji 😀 Jak komuś się się taki pośpiech nie spodoba to nie ma problemu. Chodzi tylko by zapytać o pasujący termin spotkania w czwartek nic więcej 😀

DreDpl

Mi tam wieczorkiem pasuje. Podajcie tylko dokładną godzinę i TS a się pojawię.

kociamafia

@Rachitynowy

Zerg jest zaplanowany na Cobalcie po stronie NC?

kociamafia

Kinya, ja rozumiem. Nie pytam o spotkanie tylko o zerg docelowy (serwer/frakcja).

VintageMan

To będzie zależało od gospodarza akcji ale mam nadzieję że typowego zergu nie będzie.

kociamafia

Ok, dzięki. Na Cobalcie można się mnie spodziewać po drugiej stronie barykady :>

Bocian

Cały myk w tym żeby razem pograć.^^