Pisać, nie pisać – oto jest pytanie. Wyczuwam w powietrzu dramę… Mam jednak nadzieję, że większość czytających zdaje sobie sprawę iż informacje te pochodzą z serwera testowego i mogą ulec zmianie, albo nawet nie trafić na serwery Live.

Oto nieoficjalne zmiany jakie pojawiły się na serwerze testowym, czyli różnice w plikach jakie wykryli gracze…

  • Zmieniono opis C85-H z „The C85 has been modified to fire canister shells that are deadly against infantry. NC use only” na „The C85 fires a canister of heavy shrapnel that is effective against infantry and light armor. NC use only.
  • Zmieniono opis Prowler Deploy z „Reload speed increased by 36% and projectile speed increased by 45% when deployed.” na „Reload speed increased by 36% and projectile speed increased by 08% when deployed.” (podobnie 60% zmieniono na 10%, 15 na 04…)
  • Tytuły: Snow Baller, Snowblower, Snowman, GoldSnowman
  • Nowe bronie:
  1. NS Frost Gun (z medalami i baretkami – ribbon)
  2. NS Deep Freeze z opisem: „The NS Deep Freeze is an experimental pistol that is capable of condensing and freezing atmospheric moister then firing it as a projectile

P.S. Wiem, że obiecałam Wam dzisiaj drugą część podsumowująca wczorajsze AMA z developerami, ale niestety nie dam rady. Postaram się to zrobić jutro i przepraszam 🙁

I pamiętajcie, że jeśli jesteście użytkownikami Facebook to zawsze możecie być na bieżąco z wiadomościami z bloga – wystarczy, że polubicie naszą stronę na FB.

37 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polaczek

Ehh.. Ta zmiana na prowlerze będzie boleć 🙁

T4NK fright1

Jeśli to zostanie zmienione to żegnaj planetside 2 ….

Zhar

Zaczyna mnie PS2 coraz bardziej wkurzać.

HideoPL

Nigdy nie byłem za nerfami i ten też mi się nie podoba. Byłby wg. mnie zbyt drastyczny… Przyzwyczaiłem się, że Prowler na siege modzie napindala jak z karabinu maszynowego i ma prawie charakterystykę balistyczną Saurona, ale płaci za to staniem w miejscu. Jak ktoś dużo gra czołgami to pewnie się wścieknie jak diabli gdyby to weszło do użycia. Mimo że często sam jestem ofiarą Prowlerów to jeśli chodzi o tą zmianę to jednak jestem zdecydowanie przeciw!

VintageMan

W PS2 wreszcie robi się ciekawie.

Simion

Lupeza rozdawała dzisiaj 50 paczek urodzinowych. Ktoś się załapał?

Info z twittera:
At 50 viewers, I’ll giveaway a @planetside2 Anniversary Bundle to a random in @Ghstmarauder’s chat! GET IN HERE!!! http://www.twitch.tv/ghstmarauder

Balrogos

Właśnie jestem w stanie przed zawałowym.

Simion

I znowu coś źle zrozumiałem X) . Ale fakt faktem warto śledzić ich wpisy 😉 .

kociamafia

Po pierwsze – Zmiana nieco randomowa. Losowy nerf Prowlera? Wtf?

Jeśli to przejdzie na live…Sam nie wiem, to zaczynają być jakieś jaja.

Miejmy nadzieję, ze to literówka w opisie.

WabciuPL

Jeśli znerfią prowlera to prawie na pewno przerzucę się na inną grę. Czemu to zawsze słabsi są nerfieni? Cokolwiek NC i TR ma DOBREGO (nie op tylko dobrego) musi to zostać znerfione. A vanu miało ZOE i gracze tyle czasu musieli ich męczyć by cokolwiek z tym zrobili. Czy ta „technologiczna przewaga” Vanu naprawdę jest wbudowana w grę i jesteśmy skazani na porażkę? Bo prawie przez większośc czasu istnienia tej gry jest nc<tr<VS

kociamafia

Co prawda to tylko nerf prędkości pocisku + literówka w opisie ale i tak…

Po jaką cholerę nerfić Prowlera w jakikolwiek sposób? To po prostu nie ma sensu.

Balrogos

Życzę SOE załapać bolesnego raka macicy, piersi, prostaty, krtani i płuc !!!

[PCPL]adijos

Przerzucenie się na Vanu staję sie dla mnie coraz bardziej realne

Bocian

To dla was znak że czas wyjść z czołgów. 😛

Viruz

Czyli hamburger nie będzie już hamburgerem… a tak na poważnie, niech się wezmą za to ZOE, które robi się coraz bardziej irytujące.

Skaramanga

ale płaczecie, aż niewierze.
Pitolenie że vanguard jest trudnym przeciwnikiem dla prowlera bo stoi w miejscu jest głupie. Camper który stoi 5min w jednym miejscu w końcu kogoś zdenerwuje ten ktoś za wszelką cene zabije tego campera, tylko dla ZEMSTY.

Gra jest dynamiczna a boicie się tarczy która trwa 5-7 sec chyba, i przeważnie jest ona stosowana przy WYCOFYWANIU się, jadący czołg ma mniejszą celność niż nieruchomy więc was i tak może nie trafić a zanim się schowa może mu tarcza uciec, a wy rozstawionym czołgiem zniszczycie go w kolejne 5 sec, przy prawie zerowym opadzie i przeładowaniem 1,5sec DWU pociskowego magazynku który ma MINIMALNIE mniejsze obrażenia na strzał od 150mm dział dwóch innych czołgów.

Zajechanie rozstawionego czołgu to rzadkość, i zdarza się to tylko gdy rozstawił się prawdziwy IDIOTA, ponad to rzadko czołgi poruszają się samotnie.

Nerf jest dobry ale, troche przesadzili z ilosćią procentów.
Dobry terran to zdenerwowany terran

WabciuPL

Skaramanga, anchored mode na bliskich dystansach jest całkowicie bezużyteczny chyba, że rozstawisz się obok NIEŚWIADOMEGO TWOJEJ OBECNOŚCI przeciwnika czyli z zaskoczenia. Natomiast w walkę na dystans z prowlerem wdają się tylko niskie BR niezaznajomione z największymi zaletami ich czołgów. A skoro ten element zaskoczenia jest najważniejszy to co się stanie jeśli wyskoczysz na niby prawie bezbronnego przeciwnika a tu Vanguard + enforcer + shield? Tarcza jest bardzo dobra tylko trzeba jej używać rozsądnie a nie tak jak typowe randomy tj. po otrzymaniu 2 pocisków używają umiejętność, będąc w błogiej nieświadomości, że jest to podstęp a zaczajony prowler\magburger tylko czeka aż się ona skończy by wyskoczyć i wykończyć kolesia.

Skaramanga

kto ci każe używać tarczy boisz się kampić masz najszybszy czołg w grze… I ty też możesz mieć strzelca.

WabciuPL

-Bez strzelca nie ma co nawet kupować jakiegokolwiek czołgu.
-Mamy najszybszy czołg lecz jest najbardziej delikatny i strasznie nim trzęsie podczas jazdy, więc służy to raczej do szybkiego zajechania wroga od tyłu niż do gonitwy lub unikania pocisków.
-Boję się kampić? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale prowler tak na prawdę jest najbardziej efektywny w bliskiej walce z zaskoczenia. Szczerze to chętnie zamieniłbym się na tarczę gdyż ona bardziej odpowiada mojemu stylowi gry. Anchored mode pozwala nam także niszczyć nieostrożne i zbyt pewne siebie cele z dystansu więc po zmniejszeniu szybkości pocisku będzie to totalny crap.
-Kto mi każe używać tarczy? Nikt, zresztą prowler nie ma tarczy, a vanguardowi daje spore pole do popisu w CQC. Jeszcze raz dodam, że według mnie najlepszy loadout czołgu dla każdej frakcji to AP + Broń frakcyjna + Umiejętność frakcyjna + Stealth + Szybkość. Niestety jeśli nastąpi nerf trzeba będzie zmienić w prowlerze anchored mode na cokolwiek innego.

PLH

W Kołderze niech znerfią Vulcana (DPS i celność ma dużo za duże jak na broń przeciwpancerną bliskiego zasięgu…)
a w rozstawianiu niech obniżą o 10% obrażenia z dział HE (albo w ogóle niech im obrażenia z HE obniżą, bo to jest żenada, jak szybko może farmić na piechocie, w porównaniu do Magridera i Vanguarda).

BombaNC

Zaciekawiło mnie jak to jest z tym Prowlerem, w okresie 9/15 – 10/23 Prowlery (tylko z głównego działa) miały 1 406 868 kili, Magraidery 841 074, a OP Vanguardy – 723 531.
Róznica procentowa z Vanguardem jest większa niż porównując kile Zealotów i Maxów TR i NC, a chyba nikt nie uważa że ZOE jest dobrze zbalansowane. Prowler to jest Farmer.
Ciekawszy jest buff C85-H te 50 osób używających tej broni (chyba tylko dla jaj) na pewno się ucieszy.

Balrogos

PLH won na YT zobacz vulcana. BombaNC zauwaz ze prowler najwiecej zabija piechoty i to jest tylko to

BombaNC

Wg. starych danych z lutego Prowler vs Vanguard ma się jak
1.15 do 0.85 na korzyść Prowlera (podobnie Prowler vs Magraider) nie wiem czy były jakieś zmiany w czołgach od tego czasu natomiast świeże: P120-AP: 300 052 kile Titan 150 AP: 224 777, Supernowa FPC 213131.Wygląda na to, że Prowler jest nieco lepszy AT od reszty i kolosalnie lepszy AI. Nie chce mi się podawać danych dla secondary ale uwierz mi różnice są bardzo duże (w Halabardzie tylko TR radzi sobie jakoś tak słabiej kpu 4.31 dla NC 5.29 a dla Vanu 5.72)

HideoPL

Prowler jest dobry i bez anchora i na czołgi i na piechote. Czołgi farmi z dystansu, a piechote ze średniej i bliskiej odległości. Wystarczy znaleźć miejsce do rozstawienia i to jedyna trudność jaką musi zrobić kierowca prowlera. To jak snajper na gąsienicach – zaczajenie się na górce, wypatrzenie wroga, rozpoczęcie ostrzału aż do momentu otrzymania pierwszych obrażeń i zmiana pozycji. Nawet jak zaczną gonić to zwinność i niewielkie gabaryty pozwalają mu uciec. Tak szczerze mówiąc – nawet to, że czołg na anchorze jest nieruchomy to żadna trudność – czołgi innych nacji też muszą przystanąć, żeby celnie trafić. Wypimpowany Prowler z obojętnie jakim działem to „must have” każdego terrańskiego żołnierza – to po prostu maszynka do robienia certów we wprawnych rękach;-) I naprawdę, cokolwiek byście nie powiedzieli tego nie zmieni…

funkykovalPL

Już teraz mi się nie chcę w to grać, a co dopiero jak wprowadzą nerf prowlera. 🙂

@ Skaramanga

Ile masz przejeżdżone w MBT?

Skaramanga

dużo mniej od ciebie, ale widze co się dzieje są statystki że prowler rozpierdziela wszystko a ty dalej płaczesz jaki to nerf będzie i kończysz granie.
Hideo dobrze napisał żeby strzelić i tak trzeba stanąć w miejscu to i rozstawić się nie problem i zyskać super szybkie przeładowanie.
Dodatkowo Vanguard AP nie zabije piechoty bo ciężko trafić z opadem jak z łuku.
Mimo wszystko magrider jest lepszym czołgiem ma turbo może uciec, i jest nie przewidywalny przy walce 1:1, ludzie często nie umieją z niego korzystać a nie raz trafiłem na wariata który rozwalał prawie squad czołgów sam ze swoim strzelcem.

Nerf jest dziwny nie zaczeli od bardziej potrzebnych balansów gry, ale przyda się bo walka jest niewyrównana

Balrogos

Wiekszosc osob to prowlerem pewnie nie jezdzila co sie wypowiada :<

VintageMan

Kinya nie raz pisała że to na testowym i to może być zwykły humorek SOE. Także ogarnijcie się chopy i skończcie ten lametnt albo płaczcie, ale w poduszkę.

Zhar

Vintage ma recje. Ja dodam od sioebie, że nie ma się co kopać o nerfy. Zrobią co będą chcieli. Jak zechcą żeby któraś nacja jeździła na osiołkach to tak będzie xD

kociamafia
bic.doc

„Skaramanga:

ale płaczecie, aż niewierze.”

I kto to mówi?

Rachitynowy

Te bronie mrozace maja juz koszt moze? Beda za certy czy tylko za sc?

PLH

@Balrogos: nie muszę iść na YT, bo jeździłem w Kołderze z Vulcanem i wiem, jak się zachowuje w starciu ze wszystkim.

BlackJDragon

I tak go nie znerfią, ale jak chcecie to odchodźcie skoro ta gra nie ma dla was sensu, nikt tego nie zauważy w obliczu masowości TR.