Parę dni temu opublikowano film z The Elder Scrolls, a w dniu wczorajszym ukazał się także wpis na blogu, w którym developerzy Batheseda wyjaśniają system rozwoju postaci w tej grze.

The Elder Scrolls Online SkyshardW TESO dużą wagę przywiązywać się będzie do punktów doświadczenia oraz klas postaci. Po wbiciu levela dostajemy do wydania dwa punkty – po jednym dla atrybutów i drzewku umiejętności.

TESO atrybutyAtrybuty postaci to: Życie, Magia oraz Stamina. Życie nam się obniża gdy walczymy i mamy zadawane obrażenia, Magia gdy używamy czarów, a Stamina gdy używamy broni i biegniemy.

Jeśli chodzi o specjalne umiejętności klasowe to developerzy przygotowali ogromną liczbę wyborów, więc gracze będą mogli skupić się na jednej opcji lub tez spróbować wielu. Punkty umiejętności gracze będą mogli także zdobyć nie tylko dzięki levelowaniu postaci, ale także dzięki różnego rodzaju wydarzeniom, wykonywaniu specjalnych questów oraz kryształom Skyshard.

TESO drzewko umiejetnosciWydawanie punktów odblokowywać będzie kolejne umiejętności w drzewku, a po pewnym czasie otrzymamy możliwość ulepszenia swoich umiejętności. Im częściej będziemy używać daną zdolność tym szybciej osiągniemy w niej poziom mistrzowski i dzięki systemowi Morphing będziemy mogli daną zdolność jeszcze bardziej ulepszyć.

Na przykład pojedyncze leczenie templara będziemy mogli ulepszyć na leczenie trzech przyjaciół lub odzyskiwanie części magii po użyciu tego czaru.

TESO MorphingKiedy odblokujemy odpowiednia ilość umiejętności w danym drzewku dostaniemy dostęp do jeszcze lepszej zdolności specjalnej z rodzaju Ultimate, jak na przykład uderzenie Nova templara.

Oprócz tego gracze będą mieć dostęp do pasywnych zdolności oraz różnego rodzaju umiejętnościom pojawiającym się na broni i pancerzach.

Już nie mogę się doczekać, gdy zacznę zwiedzać świat Tamriel 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=jU07krDtruw

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kociamafia

Jakieś wieści o PvP/RvR/WvW?

Bocian

@ kocia

Nie nastawiałbym się na coś specjalnego. Coraz bardziej sytuacja wygląda jak z TOR.

kociamafia

Ja właśnie się nabrałem na SW:ToR i liczyłem na kilka lat dobrego PvP.

Zasmuciłeś mnie :<

Balrogos

Kocie w CSGO masz ciagle PVP 🙂

kociamafia

Haha, no tak no tak :>