Tym co rzadko tutaj zaglądają chciałabym przypomnieć o trwającym do 26 stycznia konkursie „Pomocna Dłoń„, gdzie do wygrania jest pudełko PlanetSide 2 lub bluza danego imperium.

PlanetSide2_668Bortasz, jeden z członków outfitu [T4NK] na serwerze Woodman przygotował poradnik o tym „Co kupować w PlanetSide 2„. Oto jego fragment,  a całość przeczytać możecie na naszym forum.

„Witam wszystkich w poradniku: Co kupować w Planetsidzie? Na początku pragnę zaznaczyć, że poradnik będzie mocno skupiony na rzeczach przydatnych do zarabiania certów. Z uwagi na ogrom możliwość na razie skupie się tylko na piechocie, z małym wyjątkiem dla dwóch opcji na Sundererze.

Podstawowe info.

W grze zbierasz punkty XP. Za 250 XP dostajesz 1 certa. Z kolei certy służą do ulepszania pojazdów i klas jakimi grasz.

Wszystkie wartości XP tu podane są bazowe. Ulegną one zwiększeniu jeśli masz premię do XP.

Odznaki otrzymujesz za naprawianie, leczenie, wskrzeszanie i zabijanie. 1 odznaka jest warta 250 xp = 1 certa.

Oprócz tego na broniach zbierasz medale za zabitych nią ludzi. (Wartość trupów w sumie)

10 trupów – Brąz = 2 certy
60 Trupów – Srebro = 10 certów
160 Trupów – Złoto = 20 certów
1160 Trupów – Auraxium = 200 Certów

Zalecam kupować w tej kolejności.

1. Miny przeciwczołgowe na Inżynierze za 100 certów.
Za marne 100 certów masz już 2 klasy, które są w stanie niszczyć pojazdy. Ciężki swoją wyrzutnią rakiet. Oraz Inżynier minami.
Miny najlepiej stosować na zasadzie samobójczych ataków. Podbiegasz rzucasz dwie pod pojazd, cofasz się, i strzelasz w miny. Niestety obecnie trzeba strzelić w obie miny, jedna po drugiej. Jednakże i tak jest to bardzo skuteczna taktyka. Kupowanie trzeciej miny za 200 certów. (Za pierwsze 100 certów dostajesz dwie), nie jest konieczne, zważywszy, że pojazdy giną od dwóch. Jedynie pojazdy z Mine Guardem (Ochrona przeciw minowa) są w stanie wytrzymać więcej.

2. Nano Armour kit do poziomu 5 za 240 certów. (Narzędzie do naprawiania inżyniera)
Na początku najłatwiej zbierać punkty naprawiając wszystko co się da. Czołgi, maxy, konsole, wieżyczki. Nie tylko dostajesz Xpki za samo naprawianie, ale co pewną ilość naprawionych punktów dostajesz odznakę mechanika dającą ci darmowego certa. To narzędzie powinieneś się starać ulepszyć do maksymalnego poziomu. Jednak z ostatnim poziomem możesz się wstrzymać chwilkę jako, że dla początkowego gracza 500 certów to dużo. Mimo to przed osiągnięciem BR 30 powinieneś już to mieć na maksa. Dodatkowo gdy będziesz jeździł pojazdami ZAWSZE chcesz być inżynierem, bo jesteś w stanie naprawić swój pojazd.

3. Medical Aplicator do poziomu 5 za 190 certów (Narzędzie leczenia/wskrzeszania combat medica)
Leczenie, a dokładniej wskrzeszanie jest świetnym sposobem zarabiania certów. Jednakże jest też niebezpieczne. Dzięki temu urządzeniu szybciej będziesz wskrzeszał, leczył i z ulepszeniami będziesz miał większy zasięg leczenia/wskrzeszania. Za 15 wskrzeszeń otrzymujesz odznakę.

4. AMS dla sunderera (Slot Utility) za 50 certów
Każdy żołnierz, który zginął będzie chciał wrócić szybko do walki. Dzięki temu nie tylko im pomożesz ale i za każdego zbierzesz 2 XPki. Przy dużych bitwach co sekundę zgarniasz 2XP. Pamiętaj, że użycie tego(Rozłożenie się, przycisk B) sprawia, że nie możesz się przemieszczać i wszyscy na ciebie polują.

5. Vehicle Ammo Dispenser (slot Deffence) Sunderera 1 poziom za 50 certów już wystarcza.
Dzięki temu twój sunderer nie tylko będzie zgarniał XP za spawn każdego z żołnierzy, ale także za rozdawanie amunicji sojuszniczym pojazdom. 1 poziom to umożliwia, pozostałe jedynie zwiększają zasięg i to o nie wiele.

6. …”

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
HideoPL

Kurcze, naprawdę coś bym spłodził ale ostatnio nie mam za grosz czasu. Od nowego roku to czuje się jak ofiara najazdu Hunów – drzwi się nie zamykają;( Ale możliwe, że coś spłodzę – może cosik o MAX’ach po polsku… Mam nadzieje, że tłumaczenia z własnymi wstawkami zaakceptujesz?

PLooschacK

A ja chciałem założyć konto na forum i ponoć mój nick jest ju zaklepany o.O’

PLooschacK

Nope, nie rejestrowałem się dotąd na forum.

PLooschacK

A nie, skłamałem – rejestrowałem się żeby wziąć udział w poprzednim konkursie 😛