Rok EverQuest może dopiero się rozpoczynać, ale to wcale nie oznacza, że nic się nie dzieje w tych tytułach. SOE opublikowało krótki film w którym to producenci poszczególnych gier (EQ- Thom Terrazas, EQII – Holly Longdale, EQNL – Terry Michaels) opowiadają co czeka na graczy w ciągu najbliższych tygodni.

EverQuest będzie świętował swoje piętnaste (!!) urodziny już za kilka dni bo 16 marca. Od dzisiaj gracze maja dostęp do nowych postaci heroicznych, które mogą tworzyć na 85 poziomie. Inne rzeczy związane ze świętem EQ to zwiększona ilość pojawiania się rzadkich namedów (a dla tych co nie wiedzą, czasem trzeba polować kilka dni), dodanie nowych questów, które zaprojektowali gracze w czasie SOELive 2013 oraz wprowadzenie Plane of War na poczatku kwietnia.

Aktualizacje w EverQuest 2 zmieniły się z cyklu trzymiesięcznego na co-tygodniowe i każdego tygodnia wprowadzana do gry jest jakaś nowość. Już niedługo do gry dodane zostaną dwa nowe questy Heritage, Zlandicar’s Heart oraz Hero Bracer, z których jeden z nich posiada część rajdową z lepsza nagrodą. Jeszcze w marcu gracze zobaczą odnowione Chronoportale, a w kwietniu dodane zostanie 10 AA więcej zwiększając maksymalną liczbę do 350AA. Gdyby to było za mało to kwiecień przyniesie nowa contested dungeon w High Keep wraz z kolejnym questem heritage – Bloody Shank. Oprócz tego do gry wprowadzony zostanie nowy mount.

Podczas drugiego miesiąca Alpha testów w EQN Landmark, gracze biorący w niej udział co tydzień widzą zmiany wprowadzane do gry. Zamknięta Beta ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu, więc nie jest dziwne, że ekipa Landmarka uwija się jak może. Wkrótce gracze zobaczą możliwość tworzenia grup oraz sprawdzenia gdzie ich przyjaciele się znajdują na mapie oraz gdzie mają swoje działki.