W WildStar nie znajdziecie zbyt wielu ras, bo jest ich tylko osiem do wyboru – po cztery na każda frakcję. W porównaniu do dziesięcioletniego EQ2, gdzie gracze maja dostęp do wyboru dwadzieścia ras na starcie, jest to dość skromnie. Jedyne co jest warte odnotowania, że oprócz wersji człowieka w każdej z frakcji, pozostałe rasy są dość oryginalne.

Wildstar postacieMimo, że rasy w Wildstar sa zabawne, wyglądają komicznie i ktoś naprawdę pomyślał nad ich wyglądem, to jednak jest kilka aspektów w tworzeniu postaci, które wydają mi się dość dziwne jak na rok 2014 i możliwości innych MMO.

Poza ludźmi Exile mają jeszcze trzy inne rasy:

  • Aurin – wiewióro-podobne-elfo-coś
  • Granok – wielka kamienna morda
  • Mordesh – kosmiczne zombie

Wildstar mordeshW Dominion oprócz Kasjan (ludzie o zbyt wybujałym ego), znajdziemy poza tym:

  • Chua – słodkie puchate psychopatyczne kulki
  • Drakeen – diabelskie nasienie
  • Mechari – robocop w wersji MMO

Wildstar mechariZacznijmy od tego, że w niektórych wypadkach jest ograniczenie dotyczące klas. Mimo szczerych chęci mój piękny różowy Chua nie może być wojownikiem, a Aurin – medykiem. To nie wszystkie ograniczenia, jest jeszcze kilka innych, ale nie będę ich wymieniać. Na pocieszenie mogę dodać fakt iż ludzie mogą nauczyć się każdej klasy…

Rasy są świetne i to mi się podoba. Nie mam nic przeciwko ograniczeniom wynikającym z połączenia ras i klas, ale dlaczego nie mogę wybrać wzrostu mojej postaci???

Jest rok 2014, każda gra MMO prześciga się w opcjach dostępnych przy tworzeniu postaci, a w Windstar można zmienić tylko wygląd twarzy. To wszystko. To czy chcemy żeby nasza postać była niska lub wysoka, gruba lub chuda, krótki ogon czy długi – tutaj nie ma takich możliwości. Nawet liczba fryzur jest jak dla mnie znacznie ograniczona, ale to da się przeżyć.

Tym aspektem gry jestem mocno rozczarowana, albo może zbyt wiele oczekiwałam. Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które mi się nie podobają, ale opowiem o tym innym razem.

Natomiast filmy przedstawiające rasy w WildStar są jak zwykle zabawne 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=2FhB3iYv4Ng

httpv://www.youtube.com/watch?v=fn8648VGMKM

httpv://www.youtube.com/watch?v=6t0mgu0_i3c

Poprzedni artykuł[PS2] Walkiria i inne ciekawostki
Następny artykuł[PS2] Nowości w RoadMap
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Skara

fajnie podłożone głosy aż miło obejrzeć