Smedley po raz kolejny rozpoczął dość intrygującą dyskusję na Reddit, tym razem prosząc fanów H1Z1 o pomoc w określeniu co chcieliby aby SOE sprzedawało w tej grze za Station Cash.

Oto co konkretnie napisał Smedley:

„Chciałem skorzystać z okazji i zapytać się osoby zainteresowane H1Z1 jak SOE może zarobić na tej grze. Będziecie z pewnością zaskoczeni kiedy usłyszycie, że specjalnie pozostawiliśmy podjęcie ostatecznych decyzji dotyczących tego na czym będziemy zarabiać w tej grze, dopóki nie usłyszymy Waszych opinii. To nie jest jakaś wymyślona rzecz. Mówię poważnie. Można powiedzieć, że temat ten to jeszcze biała nie zapisana tablica.

A więc jesteśmy otwarci na wasze pomysły. Chciałbym jednak aby Wasze pomysły bazowały na kilku prostych założeniach:

 • To będzie gra F2P (po wczesnym dostępie). Wczesny dostęp będzie kosztował 19,99$ aby móc grać.
 • Nie jesteśmy zainteresowani w sprzedaży broni. Bronie będą do zdobycia tylko poprzez zwiedzanie lub stworzenie. Nie chcemy sprzedawać rzeczy Play-to-win.
 • W ścisłym założeniu jest to gra o przetrwanie. Wolelibyśmy nie sprzedawać nic co może w tym pomóc. Jeśli nasza gra będzie za trudna, to będziecie musieli poszukać sobie innej gry. Nie chcemy aby gracze mogli działać na skróty.
 • Odzienie – wiemy, że odzienie i rzeczy, które może nosić gracz to jest rzecz oczywista do sprzedaży za SC. Myślę, że jest to całkowicie uzasadnione, aby większość rzeczy, które możecie założyć była możliwa do zakupienia. Oczywiście nadal będziecie mogli stworzyć mnóstwo różnego typu ubrań, jak również znaleźć i założyć je na siebie całkowicie za darmo.
 • Stworzyliśmy tą grę, ponieważ kochamy tworzenie gier, jak i zapewnianie rozrywki naszym graczom. Jednakże musimy zarabiać pieniądze. Wasze pomysły są mile widziane i cieszyłbym się gdybyśmy mogli uniknąć komentarzy typu „jesteście dużą firma więc dajcie nam wszystko za darmo”.

Mając powyższe na uwadze, zapraszam Was do poważnego dialogu na ten temat. Słuchamy Was i jeśli chcecie coś powiedzieć, to teraz jet dobry czas na to.

Smed”

Z komentarzy widzę, że największe poparcie ma:

 • możliwość wykupienia reklamy przy drogach i w miastach przez firmy;
 • sprzedaż skórek do wyglądu na broń;
 • farby do malowania domów/ fortów;
 • lakier dla samochodów;
 • różnego rodzaju drwiny, emoty i animacje specjalne dla graczy;
 • zwierzęta domowe (pety).

A wy macie jakieś pomysły na czym mogłoby zarobić w tej grze SOE?

Poprzedni artykuł[PS2] Brak aktualizacji w tym tygodniu
Następny artykuł[SOE] Jak dużo można zarobić dzięki Player Studio?
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wompierz

Właściwie to większość dodatków z PS2 będzie tutaj pasować. Mam nadzieję, że będzie można się dostać do bety. Oczywiście poza płaceniem 70 zł.

balrogos

Tak juz to widze kupujesz ubranie za SC ktos cie Pkuje i zabiera ci pernamentne nie psujace sie ubranie genialne! i potem znowu trzeba wydac SC!

Zhar

Myślę, że mogli by wydać grę w stylu starch 8bitowców. Za SC można by kupić:

– Lepszą grafę w grze (low detaile współczesne za 1000SC, midium za 1500SC a high details za 10k SC)
– Animacje ruchu (sama postac 1000SC, animacja roślinności 2000SC, animacja zombie 5000SC, itd)
– Muzykę
– Odgłosy (zombie 100SC, zwierząt – 100SC itd)
– Okrągłe koła do samochodów (no bo jak jeżdzić na kwadratowych)

Jak jeszcze na cos nowatorskiego wpadne to napiszę 😉