W środę fani EverQuest 2 mieli szansę po raz kolejny obejrzeć najnowszy program SOE poświęcony EverQuest 2 – EQ2 Insider. Program emitowany miesiąc temu z przyczyn technicznych nie został nagrany i dlatego też ponownie zobaczyliśmy odcinek I.Trzeba powiedzieć, iż odcinek ten dostarczył fanom EverQuest 2 wielu ważnych i ciekawych informacji. Aż szkoda, że kolejny odcinek tego programu dopiero za miesiąc…

2014_05_07 eq2 insider

13 maja na serwery trafi aktualizacja, która wprowadzi do gry nie tylko nowe wersje ethereali, ale i powrócą artefakty. Gracze będą mieli szansę zdobyć dwie etherealowe bransoletki oraz dwa pierścionki. Przedmioty te będę wypadać ze skrzynek, które otrzymujemy po zakończeniu misji heroic do poszczególnych instancji.

Oprócz tego developerzy zdecydowali się wprowadzić nowy rodzaj przedmiotów do gry: artefakty. Każdy z nowych przedmiotów ethereal będzie mieć jedną na serwer ulepszoną wersję. Oznacza to, że tylko jeden z graczy na danym serwerze będzie mógł posiadać taki przedmiot.

Wyposażony artefakt będzie mieć unikalne efekty cząsteczkowe oraz specjalny tytuł.

Ekipa EverQuest 2 planuje dodać w przyszłości więcej artefaktów do gry.

2014_05_07 eq2 insider etheral

Z innych ciekawostek to:

  • New Tunaria WarZone [PvP] wprowadzona zostanie na serwer BattleGround, co oznacza, że wszyscy gracze będą mieć do niej dostęp.
  • W maju pojawi się nowa zona rajdowa – Temple of Veeshan, skrzydło 3, w której gracze spotkają na swej drodze osiem namedów. Zona ta będzie ważna także w p kolejnym dodatku.
  • 13 maja do gry trafi „konwerter tokenów„, który pozowli na zmianę tokenów specyficznych dla danego dodatku na przydatne materiały do transmutingu i tinkeringu.
  • Na oficjalnym forum EverQuest 2 ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu Kalendarz, czyli miejsce gdzie developerzy podzielą się swoimi planami dotyczącymi tej gry.
  • Posiadacze kont ALL Access będą mogli się cieszyć co miesiąc weekendem podwójnego XP.
  • W niedługim czasie możemy spodziewać się kolejnej zony z Kingdom of Sky w wersji „Fabled” (krążą pogłoski, że będzie to nowa wersja rajdowa Deatholl).
  • Dungeon Finder – Dave „Maevianiu” Kish pracuje obecnie nad kodem, który naprawi dobieranie graczy w randomowe grupy. Dopiero po wprowadzeniu nowego kodu, developerzy zajmą się pracami nad nową wersją Dungeon Finder.
  • W kolejnym dodatku do EverQuest 2 podniesiony zostanie maksymalny level postaci do 100 poziomu!

 

Poprzedni artykułBabaGra.pl – wersja 2.0
Następny artykułPodcast Zero i kilka nowych informacji o H1Z1