W najnowszym liście producenckim poświęconym Landmarkowi, Dave „Smokejumper” Georgeson pokrótce opisuje możliwości Player Studio oraz plany developerów na przyszłość.

Jestem tutaj aby porozmawiać z Wami o nowej rzeczy, która niedawno została dodana do Landmarka – Player Studio. Czekaliście bardzo długo na Player Studio aby się w końcu pojawiło i wiemy o tym, bo kiedy Player Studio zostało dodane setki z Was zaczęło dodawać w trakcie weekendu swoje przedmioty na sprzedaż. Nawet pomimo, że mieliśmy kilka problemów i nie wszystkie możliwości związane Player Studio są jeszcze dostępne.

Zanim jednak zaczniemy rozmawiać o tych rzeczach, chciałbym zacząć od rozmowy dlaczego mamy Player Studio w grze.

Player Studio to więcej niż tylko miejsce gdzie możecie sprzedać i kupić rzeczy. To właściwie możliwość abyście mogli się dowiedzieć kto tworzy naprawdę unikalne i najlepsze przedmioty w Landmark, jak stać się słynnym – to wszystko co związane jest z fortuną i sławą. Player Studio pozwala ludziom być znanymi poprzez to co tworzą w grze. Po to w tej grze jest Galeria, konkursy. Wszystkie elementy ShowCase są tak zaprojektowane aby połączyć graczy jako jedną społeczność i aby pozwolić graczom być rozpoznawalnymi poprzez rzeczy w których jesteście dobrzy. I kiedy z czasem dodamy system instancji Dungeon Master (istnieje w EQ2), PvP i inne systemy, Showcase będzie się rozrastać tak aby zawierała w sobie wszystkie te systemy.

Player Studio nie jest jeszcze na tym etapie na którym chcemy aby było finalnie. Teraz możecie stworzyć obiekt, umieścić go w sklepie aby inni mogli zobaczyć. Możecie nawet zdecydować o cenie obiektu i opisac go w kilku słowach. To wszytsko co możecie zrobić na obecną chwilę ale nie wszystko co zamierzamy. Tak właściwie to do gry zostanie wprowadzonych o wiele więcej możliwości.

Pierwsze co się pojawi to MyStore, który będzie mieć dużą funkcjonalność wliczając w to możliwość listowania i usuwania ze sprzedaży przedmiotów, być w stanie zobaczyć status obiektów i oczywiście możliwość zmiany ceny.

Dodatkowo dodamy możliwość obserwowania (Follow) tak abyście mogli rozpoznać dobrych twórców i widzieć przedmioty wystawione przez nich ns sprzedaż. Będziecie także mieli możliwość zdefiniowania tagów przedmiotów jakimi jesteście zainteresowani i chcecie zobaczyć kiedy pojawią się nowe obiekty związane z tymi tagami, np. średniowieczny zamek.

Dodamy także system podpowiedzi, który przeszuka rzeczy tworzone przez gracza i poleci je innym graczom, którzy mogą być nimi zainteresowani.

Dodatkowo stworzony zostanie system osiągnięć (achievment) ponieważ chcemy dołączyć mechanikę z gry do Player Studio, tak aby było to przyjemne doświadczenie. Różne rodzaje osiągnięć będą przyznawane zarówno osobom sprzedającym rzeczy, jak i kupującym.

Oczywiście do gry zostanie wprowadzonych o wiele więcej rzeczy, ale w tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowywanie się do pokazu na SOE Live 2014.

Poprzedni artykułDevsi EQ2 testują nową itemizację
Następny artykułPoznajcie Toma Schencka – dyrektora technicznego H1Z1