Od momenty objęcia stanowiska producenta PlanetSide 2 David Carey jest bardzo aktywny na Reddit oraz Twitterze.

Wielokrotnie przekazywał informacje, uczestniczył w dyskusjach, czy nawet pytał o zdanie graczy w kilku sprawach (XZAR). W końcu w piątek postanowił oficjalnie przywitać się na forum z graczami oraz opowiedzieć pokrótce o swojej pracy.  Oto kilka fragmentów (VZ7E) tego listu:

Witam wszystkich

Nazywam się David Carey i niedawno objąłem stanowisko producenta PlanetSide 2. Jest to bardzo ekscytujące  i mam nadzieję na pracę ze społecznością gry aby stworzyć PlanetSide 2 najlepszą grą jaka może być. Wiem, że niektórzy z Was mogą być obecnie sceptyczni, ale jestem gotowy poczekać i zostać ocenionym na podstawie działań zespołu po kilku miesiącach. Czuję, że mamy przed sobą świetlaną przyszłość, ale mamy też dużo pracy aby się tam dostać. Chcę mieć pewność, że będziecie informowani o tym co nad czym pracujemy tak bardzo jak to możliwe. Ostatnia rzeczą, którą chcemy zrobić to pracować nad grą z której nie będziecie zadowoleni.

Na początek zacznę kilkoma słowami o mnie. Zacząłem pracę w SOE w dziale jakości jakieś 10 lat temu. To była moja wymarzona praca, jako że grałem bardzo dużo w EverQuest w czasach mej młodości. Pracowałem jako tester przez pewien czas, a potem przeszedłem do szkoleń QA. Moją pierwsza pracą jako dev było pisanie dokumentacji technicznej dla Free Realms. Potem przeniosłem się ba stanowisko współpracownika producenta, koncentrując się wpierw na stronie internetowej Free Realms, a potem na samej grze. Następnie dołączyłem do zespołu Clone Wars Adventures jako Project Manager, gdzie przebywałem aż do czasu gdy przeniosłem się do PlanetSide 2 w czasie pre-alpha testów. Przez cały ten czas pracowałem jako Project Manager przy PlanetSide 2, do czasu jak zostałem producentem miesiąc temu.

Producent to bardzo ciekawe stanowisko i często określone zostaje przez osobą, która je zajmuje. Widziałem w swojej karierze wiele różnych rodzajów producentów. Niektórzy z nich chca mieć kontrolę nad wszystkim, a niektórzy są bardziej zaangażowanie w pewne aspekty gry niż w inne. Wyobrażam sobie siebie jako producent motywujący swoja ekipę i podejmujący dobre decyzje. Jestem bardzo szczęśliwi, że mogę wykonywać swoja pierwsza pracę jako Producent w doskonała grupą osób, z którymi pracowałem przez wiele lat. […] (7TMA)

Częścią procesu jest pozwolenie aby zespół podejmował dobre decyzje pozostając w kontakcie z graczami. Nasz zespół jest bardzo dobry w kontroli mediów. W szerokim zakresie mój pomysł na komunikowanie się z wami to: użyję konta Twitter dla szybkich informacji o poprawkach, przestojach, statusie głównych błędów, które maja wpływ na grę, itd. Chciałbym używać Reddit to rozmów z graczami o tym jak rozwiązywać pewne problemy i jakie kwestie są ważne dla Was. Forum będzie tylko do oficjalnych informacji, jak notki do aktualizacji, status rzeczy, które mają wpływ na grę takie jak łączenie serwerów i inne. Jestem w tym nowy, więc być może mój plan będzie potrzebował jakiś zmian, ale możecie mi o tym powiedzieć po tym jak wypróbowaliśmy mój plan. Przedyskutowałem mój plan z naszym Community Manager – RadarX, i on zgodził się z moja ogólna koncepcją. Musimy od czegoś zacząć i myślę, że możemy się zgodzić iż komunikacja musi ulec poprawie, jeśli chcemy wykorzystać wszystkie rzeczy, które społeczność może zrobić dla tej gry.

Jednym z moich celów jest informowanie graczy, którzy mogą się nie zgadzać z naszymi decyzjami, ale przynajmniej znają powody naszych decyzji. Jako były gracz MMO znajdujący się poza branżą gier, zawsze byłem zainteresowany jak pewne rzeczy były robione. Ja też postaram się Wam podejrzeć kilka rzeczy zza kulis o ile będzie to możliwe. Nie wszystko w SOE jest pasjonujące, ale wiem, że jest duże zainteresowanie nawet tym co niektóre osoby myślą, jakie są ich dzienne zadania, takie jak nasz proces tworzenia, czy jak tworzona jest mapa pewnej strefy. Więc pytajcie, będę tak otwarty jak mogę. Jedynymi obszarami, których nie będę poruszać są rzeczy związane z finansami i wszystko co związane jest ze środkami bezpieczeństwa w grze. […] (A7PT)

W odniesieniu do forum – wiem, że czujecie się niedoinformowani i niedocenieni, bo szczerze mówiąc nie wykonywałem tutaj swojej pracy. To się zmieni. Pracujemy z RadarX nad planem, ale obecnie mamy zamiar raz w tygodniu spędzić w Wami trochę czasu odpowiadając na pytania i radzenie sobie z gorącymi tematami. […] Więc jak zrobić aby wasze problemy zostały zauważone i żebyśmy an nie odpowiedzieli? Przedstawcie je stosownie i konstruktywnie, z faktami na poparcie w miarę potrzeb. RadarX czyta wszystko co się dzieje na forum.

Nie mogę się doczekać współpracy z wami wszystkimi, David Carey

A co Wy sądzicie o podejściu do graczy nowego producenta PlanetSide 2?

(6T6H)

 

Poprzedni artykułPoznaj ekipę H1Z1 – Shaun Johnston
Następny artykułPromocja na pakiety fundatorów Landmarka
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
T4NK fright1

Plany SOE na przyszłość znerfić wszystko co jest dobre ……………..( haraser, striker, vulcan, sauron i enforcer na piechotę, liberator, niedługo buldog i działa na MTB o czymś zapomniałem?).

balrogos

Strikera juz dawno znerifli trudno namierzyc mysliwiec barkuje metrow i mysliwce zaraz znikaja za przeszkoda.

BlackJDragon

jeszcze znerfić valkyrie po jej wprowadzeniu 😉

PLH

Raczej problemem jest utrzymanie locka i zjebana trajektoria lotu pocisków (ale to w każdym lock-onie).

HideoPL

Hmm… nowa miotła, nowe porządki… Jako graczowi może jemu również nie będzie się podobało nerfienie wszystkiego jak leci;-) Ja tam się cieszę, może wprowadzi coś nowego.

Lovelasek

Miłe słówka na początek, a potem bedzie to samo.