Mineło juz kilka dni od wprowadzenie ostatniej aktualizacji, po której to dotychczasowe Alerty zostały zastąpione alertami przeciwstawnymi.

O co konkretnie chodzi w tych Alertach Przeciwstawnych? Otóż:

  • Przeciwstawne alerty uruchamiają się gdy imperium kontroluje co najmniej 75% kontynentu.
  • Atakujące imperium, czyli to które uruchomiło Alert, wygrywa poprzez utrzymanie 75% terytorium kontynentu lub poprzez podbój terytorium kontynentu do 85%.
  • Frakcje broniące wygrywają poprzez uzyskanie kontroli nad 35% terytorium.
  • Kontynent zostaje zablokowany gdy frakcja atakująca wygrywa Alert.

Wprowadzenie kontynentu Hossin oraz wcześniejszy rodzaj Alertów powodowały, że walki przemieszczały się pomiędzy kontynentami. Z komentarzy graczy po wprowadzeniu ostatniej aktualizacji wynika, iż jest prawie niemożliwe aby zablokować kontynent i większość walk skupia się ponownie na niby znienawidzonym przez graczy, a jednak najpopularniejszym – kontynencie Indar.

Negatywnych opinii na temat tych przeciwstawnych alertów jest tak wiele, że Malorn, odpowiedzialny za ich zaprojektowanie, postanowił przedyskutować z graczami na Reddit ewentualne zmiany:

Po ilości komentarzy widzimy, że nie lubicie nowych Przeciwstawnych Alertów. Zgadzamy się, że nie do końca działają one w sposób jaki byśmy chcieli i patrzymy na kilka opcji, które możemy zmienić. Chcemy abyście to Wy mieli kontrolę nad tym, który z kontynentów został podbity na tyle wystarczająco aby móc go zablokować.

Oto niektóre rzeczy, które bierzemy pod uwagę:

  1. Obniżenie progów na wywołanie alertu na 40%? 50%?
  2. Usunięcie aspektu 2 przeciwko jednemu i  uczynienie go podobnym do starych alertów, w których zwycięzcą jest imperium z największą ilością terytorium.
  3. Wymóg minimalnej różnicy % w posiadanym terytorium (inaczej jest to remis). Pomysł jest taki, że nie wygrywacie mając 1% więcej terytorium od kolejnej frakcji i trzeba postarać się troszkę więcej.
  4. Utrzymanie czasu trwania alertu – 1 godzina.

Chcielibyśmy usłyszeć Wasza opinię na ten temat oraz inne pomysły jakie możecie mieć. Co Wam się podoba? Co więcej chcielibyście zobaczyć?

 


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554