Nadal nie mogę zrozumieć jak to się stało, że wśród tylu obecnych na SOE Live streamerów i youtuberów związanych z PlanetSide 2 nie znalazła się ani jedna osoba, która nagrałaby panele poświęcone tej grze.

Oczywiście część informacji z tychże paneli docierała do fanów tej gry, ale były to wręcz strzępki informacji, z których trudno było wywnioskować o co tak do końca chodzi developerom. Kilka dni upłynęło i coraz więcej osób zaczyna dzielić się swoimi przeżyciami oraz usłyszanymi informacjami, dzięki czemu możemy się dowiedzieć jaki los szykują developerzy PlanetSide 2 swoim graczom.

Jedną z ważniejszych informacji jest ta, iż władze najwyższe PlanetSide 2 zapowiedziały wprowadzenie nowych 4-osobowych frakcyjnych buggy. Tych samych, które zapowiedziane zostały także rok temu…

planetside2_tresher planetside2_enforcer planetside2_maruder

Buggy te są także powodem dlaczego Vanguard i Reaver zmieniły delikatnie swój wygląd – optymizacja. Chodzi o to, że nowy buggy NC – Enforcer, będzie używać te same tekstury co inne pojazdy. Oznacza, że do gry nie będą musiały być wprowadzone nowe aktywa, które niestety obniżają wydajność gry.

Także Flash, Harasser, Lightning i Sunderer doczekają się nowych modeli. Te modele jednak nie zastąpią dotychczasowych, ale wygląd ten będzie można zakupić jako opcjonalny wygląd pojazdu za Station Cash.

Z informacji podanych podczas SOE Live wynika iż nowego wyglądu Harassera i Flash spodziewać się można w grze już pod koniec tego roku.

planetside2_sunderer planetside2_flash planetside2_harasser planetside2_lightning

 

Podobnie będzie w przypadku piechoty. Gracze będą mogli zakupić unikalnie wyglądające pancerze, które znacznie zmienią wygląd postaci i stworzone zostaną dla każdej klasy, łącznie z jednostkami MAX.

planetside2_pancerze planetside2_max

Wszystkie przedstawione modele to oczywiście artykuły kosmetyczne, więc rozgrywka nie powinna ulec zmianie.

Developerzy pracują także nad nowym systemem decali, który ma pozwolić na umieszczenie decali na pojeździe/ postaci w kilku wcześniej zdefiniowanych miejscach, a nie w jednym miejscu jak dotychczas. Niestety dotyczyć to będzie tylko jednego decalu, a nie kilku różnych.  Mogłabym przysiąc, że to już było wspominane jakiś czas temu

No cóż, zważywszy na to, że coraz mniej graczy gra w PlanetSide 2 to nie ma co się dziwić iż developerzy próbują zarobić kasę na czym się tylko da.

Co Wy o tym sądzicie? Podoba Wam się pomysł zakupywania alternatywnego wyglądu pojazdu, czy nawet postaci? Jeśli wprowadzone zostana one do gry – to kupicie na przykład nowy wygląd Harassera?

 

Poprzedni artykułDCUO Keynote, czyli plany na kolejny rok
Następny artykułNagród przyszedł czas…
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bocian

Tak te modele powinny wyglądać od początku, ale co ja tam wiem.

balrogos

A dadza refund za obecne kosmetyki na pojazdy ktore zmnienieja wyglad?

SOE to jest jedyna na swiecie firma ktora znerfila bazowy kamuflaz na ppojazdach i klasach ostaci.

Rachityna

hmmm, mnie się podoba choć kolejny buggy wydaje mi się zbędny. Fajnie byłoby mieć inne rzeczy zamiast niego. I czy Valkiria nie sprawi że 4 osobowy buggy nie będzie już na wyrost?

nukemski

Tak jak Kinya napisała. Higby-srigby zdaje sobie sprawę, że banda devsów-debili nie radzi sobie z kodem gry i widzą, że PS2 zdycha więc będą chcieli na potęgę wyciągnąć kasę z graczy. Smutne to. Wprowadzają nowe pojazdy-srazdy, decale-srale i inne pierdoły-sroły zamiast poprawić bugi i zoptymalizować grę. Co do SOE jako firma to nie miałem z nimi do czynienia poza PS2 i już nie chcę mieć z nimi więcej do czynienia. To była pierwsza i ostatnia gra SOE w jaką grałem.

r0ma4

Nie wiem w sumie czy bym kupił, skoro prawie do każdego pojazdu w grze posiadam jakąś kosmetykę, jakby był refund SC, to z pewnością bym coś kupił. No cóż, czekam przynajmniej na zmianę pancerza dla TR.

VintageMann

Jeżeli coś mnie powali z nóg to kupię, swoją drogą zbroja Heaviego NC jest większa niż maxa VS, oj będzie płacz^^

dovahkiin

oby tylko nie zmniejszały hit boxów te nowe wyglądy

PLH

Jak obecne artykuły kosmetyczne będą dostosowane adekwatnie do nowych pojazdów to może być ciekawie 🙂

TheKetjow12345

Zmienili wygląd reavera i vangarda bo nowy buggy będzie korzystał z tych samych tekstur bo „optymalizacja” dlatego dodajmy nowe wyglądy sundków, flashów i lightingów ~~Logika SOE