Zgodnie ze słowami Matta Higbiego, SOE nadal planuje uruchomic Betę PlanetSide 2 na PS4 jeszcze w tym roku.

Czy to się uda? No cóż, czas pokaże gdyż wpływa na to wiele czynników.

W trakcie ostatniego wywiadu dla Eurogamer dyrektor kreatywny Matt Higby poinformował iż beta nadal spodziewana jest w tym roku, jednakże więcej informacji zostanie podane w trakcie grudniowego eventu PlayStation Experience w Las Vegas.

Wersja PlanetSide 2 na PS4 została ogłoszona w czerwcu 2013 roku i cały czas trwają nad nią prace ponieważ SOE chce aby gra ta była wspaniałym doświadczeniem na konsolę, a nie tylko portem gry z PC. Właśnie dlatego ekipa PlanetSide 2 zmieniła cały interfejs użytkownika na PS4, jak i wiele innych rzeczy. Z racji tego, że jest to gra MMOFPS, w grze znajduje się o wiele więcej ekranów z interfejsem użytkownika niż w innych grach FPS i wszystkie muszą one zostać zmienione.

Jeśli chodzi o PC to PlanetSide 2 jest grą F2P wspierana przez mikro-transakcje za pomocą Station Cash. Podobnie będzie w przypadku PS4 z tymże zamiast Station Cash gracze będą mogli zakupywać przedmioty za pomocą MareketPlace Cash, tej samej waluty jaką ozywają gracze DC Universe Online na konsolach.

Jeśli chodzi o elementy wizualne to Higby powiedział iż gra wygląda bardzo korzystnie w porównaniu do wersji na PC. Wersja na PS4 wykorzystuje ultra tekstury, pełne efekty cząsteczkowe, cienie i oświetlenie z wersji PC.

Z graficznego punktu widzenia myślę, iz ludzie będą pod wrażeniem tego co zobaczą na PS4. To zawsze jedna z tych rzeczy do której ludzie podchodzą scepycznie. […] Naprawdę wygląda świetnie.

Niestety ale problemy z gra nie sa po stronie GPU ale CPU.

Z racji tego, że śledzimy i aktualizujemy informacje na bieżąco o tak wielu graczach poruszających się na ekranie. Wszystko, animacje i audio, które związane są z tymi postaciami, trafiają do CPU a nie do GPU.

Tak więc, generalnie kiedy FPS jest niski, to jest to problem procesora, a nie problem GPU. I to własnie teraz optymalizujemy, tak aby procesor działał szybciej i aby gra miała bardziej stabilne FPS w wersji na PS4.

To kto z Was będzie grac w PlanetSide 2 na PS4, kiedy w końca gra ta zostanie uruchomiona?

Poprzedni artykułWygraj koszulkę H1Z1 od SOE
Następny artykułHodowla zwierząt w ArcheAge
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
PLH

Mam nadzieję, że optymalizację CPU zrobią w taki sposób, żeby wpłynęła też na PC (Master Race).

balrogos

i na takim przestarzalym sprzecie jakim jest PS2 ile tych FPS bedzie w duzych bitwach 5fps? skoro na i5 3570k 4.7 mam ich 19fps, ten tytul wogole nie nadaje sie na konsole.

Czytaj z uwagą -.- PS2 na PS4, czyli Beta Planet Side 2 na PlayStation 4

Ameba

Po co czytać, skoro można siać nienawiść?

Ameba

Jeśli gracze z PS4 dojdą na nasze serwery, to będzie dużo mięsa armatniego! 😀

Polegeist

Serwery dla użytkowników ps4 będą inne niż PC

Slimaczek

Nie mówcie że jeszcze przeglądacie posty tego trolla. :_:

Patryk

PS2 na PC też obciąża CPU. Ja mam jakieś 3 razy lepszy procesor od grafiki, a i tak non-stop w dolnym lewym rogu widnieje piękny napis [CPU]

A, i dodam że oni pracują nad tym, aby PS2 na PS4 chodził w 60fps na 1080p. Powodzenia xd. Na lepsych kompach chodzi w 30fps lub w niższej rozdziałce

Rachityna

Czyli wersja na PS4 będzie taka sama jak na PC. Obie beta 😀

Hideo

Ciekawe czy wprowadzą Auto-aim;-)

przecierz wiem ze PS4 machnelo mi sie.

balrogos

Troll to twoj stary.

TheKetjow12345

Przecież to już jest na PC, przynajmniej jak się gra vanuchem 😉