Nadal zagrywam się w ArcheAge i co chwila odkrywam coś nowego, o czym nie wiedziałam. Jeśli chodzi o rozmnażanie zwierząt w grze, to stawiam pierwsze kroki i z niecierpliwością oczekuję na wyniki.

Oczywiście osoby grające w ArcheAge z pewnością wiedzą, że na posiadanych farmach można hodować wiele zwierząt takich jak kurczaki, gęsi, czy nawet krowy na mleko. Niektóre z tych zwierząt można nawet rozmnażać i przy odrobinie szczęścia otrzymamy malucha, który ma szansę zamienić się w peta bojowego lub mounta.

Zważywszy na to, że jesteśmy w posiadaniu działki 16×16 w suchym klimacie w Arcum Iris, postanowiliśmy zabawić się w hodowlę Yat, z której otrzymać można trzy różne mounty: w paski, palomino oraz ten najbardziej pożądany – czarny.

archeage_yata

Zasady są proste: na farmie 16×16 najlepiej mieć 3-4 samców i to umieszczonych jak najbliżej środka farmy. Dlaczego akurat w tym miejscu? Z racji tego, że kiedy samiec Yaty będzie chętny na „zabawę” to zajmie się on samicami oddalonymi od niego maksymalnie do 5 metrów, co oznacza w promieniu około 2 miejsc.

Jedynym problemem jest posiadanie tychże samców. Aby zacząć hodować yaty trzeba wpierw zakupić małe yaty i umieścić je na działce aby urosły. Niestety, kupując małe yaty nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakiej płci będą i gdyby okazało się, że mamy same samice, to niestety trzeba kilka z nich poświęcić i posadzić nowe yaty.

archeage_yata2_1000px

Podstawowym błędem jakim robią początkujący gracze, to wyłączne karmienie i brak strzyżenia yat. Także w przypadku hodowli zwierząt działa system RNG (losowanie) i yaty muszą być strzyżone aby mógł on zadziałać. Owszem, czasami możemy mieć szczęście i już w momencie zakończenia wzrostu samiec uzyska opcję rozmnażania. Jeżeli tak się nie stanie, to należy jego i samice strzyc aż pojawi się taka opcja.

Ikonka rozmnażania na samcu yata wygląda jak nutki i kiedy zobaczymy tą opcję należy upewnić się, że wszystkie samice wokół są w stanie neutralnym, czyli nie mogą być ani nakarmione, ani odpoczywać (recovering). Tylko wówczas proces rozmnażania może zadziałać .

20141115_yata_stud

Jak widać na załączonym obrazku, jedna z moich samic była nadal w fazie odpoczynku i dlatego też zdecydowałam się poczekać do końca tej fazy zanim nacisnęłam ikonkę nutek na samcu.

Po użyciu opcji rozmnażania wszystkie samice yat znajdujące się wokół samca „zawstydziły się” (blushing) na 9 godzin i dopiero po tym okresie będzie wiadomo, czy któraś z nich zajdzie w ciążę.

20141115_yata_blush

Okres ciąży trwa 24 godziny (więcej info) i odebranie porodu kosztuje nas 200 pkt labora.

Mam naprawdę nadzieję, że chociaż jedna z nich okaże się w ciąży i da nam małą czarną yatę 😀

Poprzedni artykułBeta PlanetSide 2 na PS4 jeszcze w tym roku
Następny artykułPoznaj ekipę H1Z1 – Ryan Zimmerman
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
agoidd

ale czad! nie wiedziałam o tym 🙂 czy jeszcze jakieś inne zwierzaki można rozmnażać na mounty?