ArcheAge wprowadził dwa dzienne questy gdzie gracz za ich ukończenie może otrzymać punkty honoru, które są bardzo pożądaną walutą. O ile można wycenić swój własny honor…

Rifty, to nic innego jak wydarzenia podobne do tych z gry Rift – mnóstwo przeciwników, które pojawiają się w określonych miejscach o określonej porze dnia i nocy. Trzeba mieć co najmniej kilka grup graczy aby pokonać poszczególne fale, a aby pokonać ostatnie bossy potrzeba do tego podobno już ponad 100 graczy.

20141031_archeage_rift_rajd

Jako osoba, która do niedawana jeszcze sama się nie orientowała czym są i na czym polegają te rifty, postaram się je opisać w kilku słowach tak aby kolejni ArcheAge’owi nowicjusze nie mieli takowego problemu.

Zacznijmy od tego iż ridty te opiszę od strony Haranya, czyli we frakcji gdzie mam swoje postacie.

Oba Rifty odbywają się na terenie Ynestere.

CRIMSON RIFT otwiera się niedaleko Yearning River lub na Dolmen Floodplain i jest to zawsze o godzinie 12:00 (południe) czasu gry. Są na niego 3 questy od Nui’s Shield Recruiter, których ukończenie nagradza 500 punktami honoru. Questy te polegają na zabiciu przeciwników pojawiających się w kolejnych falach.

archeage_rift

Trzeba pamiętać o tym, że aby zaliczyć te questy dobrze jest znaleźć się w rajdzie. Takie rajdy zaczynają się zazwyczaj formować co najmniej 30 min przed startem tego eventu, a więc dobrze gdybyście byli w Yenestere już o godzinie 21:00 czasu gry i obserwowali /shout. Jeśli nie znajdziecie się w rajdzie to macie bardzo nikłe szanse aby udało Wam się samodzielnie ukończyć te questy.

Przyjęte jest iz rajd spotyka czeka na otwarcie rifta w okolicach Yearning River, a gdy nie otworzy się on w tamtym miejscu to wszyscy używają gliderów aby dolecieć na Dolmain Plains.

20141031_archeage_crimson_rift

Jeśli chodzi o GRIMGHAST RIFT, to otwiera się on o godzinie 24:00 czasu gry i jest odrobinę bardziej skomplikowany niż Crimson.

Przede wszystkim aby dostać właściwy quest na rift musicie wykonać wpierw drobne zadanie dla Blue Salt Brotherhood. Ich tablica informacyjna znajduje się w Caernord w Ynestere oraz Burnt Castle Camp w Cinderstone Moor i to właśnie z niej musicie wziąć drobne zadanie polegające na dostarczeniu przesyłki do Fortrecy, do której potrzebujecie jedną z poniższych rzeczy:

  • 5 fabric
  • 5 iron
  • 5 lumber
  • 5 leather
  • 5 stone brick

Oddając ta misję Quartermasterowi otrzymujecie właściwy quest na Grimghast, który podzielony jest na dwa etapy.

Etap pierwszy to dostarczenie dwóch specjalnych paczek handlowych, które pojawiają się w okolicach Fortrecy, na miejsce budowy trebuszeta na Dolmain Plains. Przeciwnicy pojawiają się dopiero po godzinie 1:00 więc jest wystarczająco czasu oby obrócić dwa razy na osiołku.

20141031_archeage_grimghast_rift

Po dostarczeniu paczek, i o ile wystarczyło ich na wybudowanie trebuszeta (potrzeba 70), do wzięcia macie specjalne bronie, które w bardzo szybki sposób eliminują przeciwników potrzebnych do ukończenia drugiego etapu tej misji. Jedna uwaga – nie krzyżujcie wiązek z tych broni, bo zabijecie osoby stojące niedaleko Was 🙂

20141031_archeage_grimghast_rift_trebuszet

Niestety, Grimghast Rift wzbudza sporo kontrowersji, gdyż niektóre osoby są zbyt leniwe aby dostarczyć paczki i czekają na miejscu budowy aż podjadą osoby jadące farm cartami, które zazwyczaj wiozą dodatkowe paczki dla siebie i znajomych. Złodzieje są natychmiast wykopywani z rajdu, ale zdarza się, że niekiedy unikają kary i z rajdu może zostać wykopana inna osoba, tylko dlatego, że jest z tej samej gildii co osoba kradnąca…

Poprzedni artykułListopadowe konkursy na BabaGra.pl
Następny artykułHigby Pls: kolejne zmiany i opóźnienia
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Corvus

Kinya, a gdzie wzmianka o jutrzejszej Aurorii 🙂
Nie wspominając o tym, iż Trion strzelił sobie w kolano nic nie robiąc z wprowadzeniem Hasli przez XLgames.