Od momentu premiery ArcheAge gracze doświadczają cykli związanych z włączaniem i wyłączaniem APEX’s za który to można opłacić sobie patrona.

Dla osób, które nie wiedzą czym jest APEX to wirtualny przedmiot, który gracze mogą zakupić za $ i sprzedać w grze za walutę. osoby, które kupią APEX mogą go użyć aby dodać sobie kredytów, za które opłaca się patrona, czyli subskrypcje w grze. Nie oszukujmy się – nie ma możliwości aby cieszyc się ta grą bez posiadania patrona. System F2P ma zbyt wiele restrykcji w ArcheAge.

Od premiery ArcheAge boryka się z różnego rodzaju exploiatmi i błędami, które powodują, że co jakiś czas TRION decyduje się wyłączyć możliwość korzystania z APEX: a to jego kopiowanie, a to dodawanie kredytów bez usuwania przedmiotów, albo nawet kłopot ze stabilnością serwerów…

apex_server

Ostatnio APEX został ponownie uruchomiony i czekam tylko na moment, kiedy znowu zostanie wyłączony. Nie oszukujmy się – ta gra bije wszelkie rekordy jeśli chodzi o liczbę błędów…

Jednakże gdyby tak się stało, czyli Trion ponownie wyłączył funkcjonalność APEX’a, to okazuje się, że niewiele osób wie o tym iż można napisać petycję do obsługi klienta z prośbą o dodanie kredytów w zamian za pobranie APEX’ów z toreb. Zamiast się wkurzać i kląć – po prostu warto poświęcić parę chwil na napisanie petycji (czy jakkolwiek to się zwie w ArcheAge).

Osobiście opłacam patrona właśnie w ten sposób – poprzez zakup i użycie APEX’a, ale robię to na serwerach amerykańskich.

Nie wiem czy wiecie, że oba regiony są rozdzielone i jeśli założycie postać na serwerze US to będzie ona zbierać punkty labora niezależnie od Waszej postaci na serwerze EU. A do tego każdorazowe zalogowanie na postać doda Wam punkty lojalnościowe, za które możecie zakupić chociażby Worker Compenstation – buteleczkę regenerująca punkty labora. Jesli macie czas i ochotę to jest to całkiem niezły sposób na zarobienie na APEX: punkty lojalnościowe i wydawania labora (np. kopanie kamieni). APEX użyty na serwerze US dodaje kredyty na Wasze konto w ArcheAge, a za nie możecie opłacić patrona 🙂

To kto jeszcze oprócz mnie opłaca konto APEX’ami?

Poprzedni artykułAlternatywne serwery i specjalne tryby gry w H1Z1
Następny artykułBlack Desert zapowiada się rewelacyjnie
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Belgron / Pysio

Pytanie pod koniec powinno być inne: To kto oprócz mnie gra jeszcze w ArchCrapa? 😛

WolandPL

Pytanie powinno brzmieć „Kiedy wreszcie przestaną ludziom wciskać produkt w fazie wczesnej bety bądź późnej alfy i kazać jeszcze sobie za to płacić mikropłatnościami?” – betatester to normalnie pracujący człowiek, który dostaje za robotę wynagrodzenie. Ale już od ładnych paru lat twórcy gier mają znaczki dolara w oczach i wypuszczają gry na wczesnym etapie rozwoju, za które trzeba zapłacić raz, i drugi raz, i na nowo, i w kółko. To równie niepokojący trend jak postępujące mikropłatności w grach mobilnych, i mam nadzieję że ludzie w końcu się opamiętają. W przypadku telefonów już zaczynają to robić i likwidują nazewnictwo „darmowy” dla gier w których bez wydania 60 zielonych byle karaluch robi ci dekapitację. W przyszłości liczę na jakąś niezależną kontrolę jakości i oceny na ile produkt został sfinalizowany.

Unixo

APEX chodzi teraz gdzieś w okolicach 700-500 golda