Gdy patrzę na nowe gry MMO powstające w róznych zakątkach świata, mam nieodparte wrażenie, że SOE i jego EverQuest Next nie będzie się cieszył taką popularnością jak na przykład Black Desert.

To nowe MMO tworzone jest przez studio Pearl Abbys i obserwuję jego rozwój już od jakiegoś czasu. W Black Desert gracze napotkają system pogodowy mający wpływ na otoczenie oraz postacie (zmoczone ciuchy), brak teleportów, brak instancji poza domami graczy i jeszcze wiele więcej mozliwości wraz z powalającą grafiką.

Wydawcą Black Desert będzie firma Daum i jej premiera w Europie zapowiedziana została na 2015 rok. Czy rzeczywiście termin zostanie dotrzymany to się jeszcze okaże.

Niedawno rozpoczęto beta testy tej gry w Korei i firma Daum opublikowała kilka filmików, które są naprawdę warte obejrzenia.

Na jednym, który jest tak naprawdę częścią drugą przeglądu świata, można podziwiać rozległe krainy, które w niedługim czasie zostaną dodane do Bety. Na kolejnym filmie możemy obejrzec liczne mini gry obecne w grze zaczynając od parkuru, poprzez grę na instrumentach, aż do dojenia krów, które ewidentnie nie będzie takie proste.

Na kolejnym filmie firma Daum pokazuje życie codzienne gracza poczynając od złapania i oswojenie mounta, poprzez walki i różne rodzaje pancerza jaki mogą posiadać mounty. Wygląda na to, że walka na mountach będzie znacznie lepsza niż w innych grach MMO obecnych teraz na rynku.

Oprócz tego gracze moga sadzić, hodować i zbierać różnego rodzaju roślinność. Oceany oferują nie tylko łowienie ryb, ale także wspólne polowania na wieloryby i oczywiście walki PvP pomiędzy statkami. Dodajcie do tego mnóstwo petów do oswojenia w tym sokoły, możliwość skradania się i czołgania, handel oraz rozbudowany housing. Naprawdę  nie wiem czego nie można znaleźć w Black Desert, bo na razie wydaje się, że producent gry pomyślał o wszystkim…

 

Poprzedni artykułAch ten Apex…
Następny artykułNowości w Depot
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
balrogos

Czekamy 😛

Patryk

Według mnie w końcu mógłby ktoś zrobić MMO z normalnymi rycerzami, a nie zawsze jakieś potwory i głupie questy.

Wojownik303

Znalazłem coś o czym mówisz jednak na 80% nie będzie multiplayera: http://www.kingdomcomerpg.com/
Co do Black Desert również czekam, lecz mam wątpliwości czy mój pecet go uciągnie, grafika jest niesamowita 🙂

Ifava

Wojownik303 oczywiście Deliverance to może być naprawdę rewelacja. Black Desert hm chciałbym żeby to było MMO w stylu Eve Online czyli masa statystyk, itemków, nie pojęty świat chyba przez samych twórców. No cóż nie ma się co napalać w moim odczuciu jedynie się rozwija, mocno rozwija Everquest 2 więc Everquest Next będzie szedł tą samą drogą w końcu Sony to Sony. Trudno mi znaleźć coś naprawdę dla siebie wielkie nadzieje pokładałem w Conanie i na tym koniec… Czy Black Desert w końcu będzie grą mmo dla bardziej dojrzałego gracza czy to kolejna papka typu (nie chcę nikogo urazić) Archeage a na ch… mi uprawianie pola…

Corvus

Nie wierzcie we wszystko co Wam serwują twórcy tej gry. Nakręcanie hypu, podciągane screeny i filmiki. Graficznie BD prezentuje się świetnie, ale czy to grafika jest wyznacznikiem jakości? Ile razy to już było. DIlI, TESO, GW2, Wildstar, AA. Kolejny wschodni odgrzewany kotlet okraszony ładną grafiką.

Patryk

Ja znalazłem MMO, ale grafika archaiczna i planowany na 2015.
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22601

lamora

Zdaje się, że http://gloriavictisgame.com/ jeszcze żyje

Zhar

Trochę mi zajeło przekopanie się przez te „krzaczki” na stronie DAUM ale się udało. Jak ktoś ma czas żeby ściągnąć i sprawdzić czy OBT jest tylko na Koreę i ma bloka na ip spoza, to można grę pobrać stąd:
http://black.game.daum.net/black/pds/download/index.daum