W poniedziałek, gdy ogłoszono w końcu datę wczesnego dostępu do H1Z1, Smedley rzucił krótką informację na temat różnych typów serwerów oraz dwóch pakietach, które będą do kupienia w styczniu.

Parę godzin temu Smedley wyjaśnił nieco dokładniej o co chodzi z tymi alternatywnymi serwerami i czego dokładnie mogą spodziewać się fani H1Z1 zakupując jeden z pakietów w programie „Early Access”.

Gdy ogłosiliśmy wczesny dostęp do gry na 15 stycznia 2015 roku, nie wchodziliśmy za dużo w szczegóły dotyczące różnych serwerów. [zwane przez Smeda „event server”]

Kiedy ruszymy 15 stycznia będziemy mieć do dyspozycji wiele serwerów z różnymi regułami. Niektóre przykłady:

  • brak zombie,
  • PvE,
  • zombie headshot  – zombie można zabić tylko przez strzał w głowę;
  • i prawie wszystko o czym możemy pomyśleć aby umieścić za pomoca odpowiednich zestawów reguł.

Każdy nie zależnie od tego, który pakiet zakupi, będzie mieć dostęp do wszystkich serwerów. Ile będzie serwerów poszczególnych typów o tym nadal nie wiemy, ale gdy będziemy się zbliżać do uruchomienia wczesnego dostępu to dojedziemy do tego.

Te dodatkowe alternatywne serwery z różnymi regułami nazywamy serwerami eventowymi. Serwery te pozwalają nam robić rzeczy, na wzór Batlle Royal [czy tez Igrzyska Śmierci], i jest do nich ograniczony dostęp. Naszym celem jest, aby grając w H1Z1 można było zarobić specjalne bilety dające dostęp do tych serwerów eventowych i grać tam całkowicie za darmo. Bilety te będziemy również oferować na sprzedaż (mówimy o 0,99$), i zaoferujemy kilka tych biletów w naszym droższym pakiecie umożliwiającym wczesny dostęp do gry (39,99$), ale jeśli chcecie to możecie zakupić tańszy pakiet za 19,99$ i uzyskać te bilety grając.

Będziemy zastanawiać się nad innymi rodzajami serwerów eventowych w miarę upływu czasu i oferować nagrody, dla osób, które będą tam grać. Będzie to bardzo podobne do tego co Hearthstone robi z Arenami.

Mam nadzieję, że wyjaśnienie to Wam pomogło.

Smed

No i co myślicie o specjalnych serwerach czy też trybach gry (SOE chyba samo nie wie jak to nazwać), które chyba będą czymś na kształt aren w H1Z1? Pomysł dobry, czy może jednak nie za bardzo? Natomiast ja się zastanawiam czy na liście serwerów pojawi się PvE bez zombie…

Oprócz tego Smed podzielił się z fanami H1Z1 najnowszym screenhostem przedstawiającym florę w grze.

20141210_h1z1_flora

Muszę powiedzieć, iż gra wygląda coraz ładniej, ale… mój biedny komputer… 🙁

Poprzedni artykułQ&A dotyczące wczesnego dostępu do H1Z1
Następny artykułAch ten Apex…
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
SGTAce

Bez przesady, komputer ci to uciągnie na średniej karcie graficznej – wyglada to jak bf3. 😉 Procek tez bo bitwy żadnej nie będzie większej raczej,

A co do trybów – zajebiście 😀 w hunger games bym pograł.

balrogos

Przwe to silnik PS2 jak z taka ilosca drzew trawy ta gra ma chodzic wogole na low?

bart297

Przepraszam że pytam, sle odnosząc się do ostatniego pytania. Jaki ma sens serwer PvE bez zombie? 😀
To znaczy, że chcesz biegać nie zabijając nikogo w tym zombie?
Nie czepiam się, tylko może czegoś nie zrozumiałem… 🙁

Zbrojny

spokojnie. na low nie bedzie trawy i wiekszej roslinnosci oprócz drzew.