W dniu dzisiejszym serwery ArcheAge zostały zaktualizowane i tym samym TRION wprowadził na serwery Festiwal Świąteczny oraz kilka innych rzeczy, które mogą zainteresować graczy.

Zacznijmy od Czerwonego Smoka (Red Dragon)

Archeage_red_dragon

Legendy i plotki okazały się prawdziwe. W górach Karkasse rzeczywiście można napotkać Czerwonego Smoka, ale tylko gdy gracze skończą specjalny quest.

Zgodnie z opowieściami zasłyszanymi przy ogniskach, wieczorami w głównych miastach napotkać można starożytnych bardów, którzy znają niesamowite opowieści (Evanbards). To od nich będziecie mogli zakupić „Mireyna’s Dragon Hunt Journal”, który jest poczatkiem specjalnego questu. Po zakupie należy udać się do Karkasse Ridgeland – Brownscale Wyrmkin i zabić trzy elitarne mobów znajdujące się w okolicy. Do tego potrzebujecie 30 Anya Ingot, które to możecie wykopać na Aurorii lub kupić z AH. Po zabiciu elitarnych mobów dostaniecie 3 przedmioty, które wraz z Anya Ignotami i 500 labora potrzebujecie aby dostać Dancing Goddess’s Hunt. teraz możecie udać się do miejsca gdzie znajdują się smocze jaja aby przywołać smoka.

Karkasse Ridgeland z pewnością będzie teraz zapełnione graczami, gdyż wraz z ta aktualizacją wprowadzono także nowe biżuterie na które potrzebne są specjalne odłamki kości i łuski z Czerwonego Smoka.

20141218_archeage_dragon_chip_scale

Biżuteria ta ma to do siebie, że pozwala zmienić delikatnie statystyki craftowanej biżuterii ale zatrzymać bonus, na przykład pierścionek +STA +Magic Def można zmienić na +INT + Magic Def. Niestety maksymalny poziom tej biżuterii to Heroic i nie można jej ulepszać poprzez regrade.

Pamiętacie grind z Hasli na bronie? No cóż, był to pikuś w porównaniu do grindu na tą biżuterię…

  • tier 1 – poziom 30 biżuterii (rare) – potrzeba 3 łuski i 100 kości
  • tier 2 – poziom 35 (arcane) – 5 łusek i 200 kości
  • tier 3 – poziom 40 (heroic) – 10 łusek i 500 kości

Pomnóżcie to teraz razy 3 (pierścionek, kolczyk i naszyjnik) i sami widzicie ile grindu przed Wami. Powodzenia 😉

Specjalny stół do wytworzenia tej biżuterii znajdziecie w Wyrmkin Camp.

Los boginii morza – Dahuty

Archeage_drowned_love

To wszystko wina Nuian! To przez ich kult tej właśnie bogini urosła ona tak bardzo w siłę, że teraz trzeba ją powstrzymać w jej kryjówce znajdującej się na dnie Morza Arkadyjskiego niedaleko wyspy Freedich. Podobno w nagrodę za jej powstrzymanie można dostać unikalnego mounta – Delfina! Kolejna instancja na 10 osób…

Festiwal Świateczny

ArcheAgeWinterFarmHaulers

Mnóstwo nowych rzeczy pojawi się w MarketPlace, między innymi przybrania dla Farm Haulerów, renifery, stroje i mnóstwo innych gadżetów.

Oprócz tego co 30 min gracze mogą odebrać prezent – Flame Lunabox, który pojawi się jako ikona na Waszym HUD. Wśród nagród są tokeny (Flame Prize Token) do stworzenia specjalnej skarpety na prezenty, tokeny lojalnościowe, czy nawet potion na 50 labora (z ekstra koreańskim opisem).

20141218_archeage_claim

Festiwal Świąteczny nie może się obyć bez questów. Winter Maiden Messanger potrzebuje pomocy graczy aby odzyskać skradzione dekoracje świąteczne, które maja szansę wypaść z mobów powyżej 40 poziomu. Za 8 takich dekoracji otrzymujemy choinkę, która stawiamy w domu, dekorujemy ozdobami i co godzinę możemy odebrać prezent.

20141218_archeage_winter_maiden_tree

A jeśli chcecie ulepic bałwana, to jest to także możliwe gdyż zabite moby maja szansę rzucić jeden z dwóch rodzajów śniegu: Frosty Packed Snow lub Snowcone Packed Snow. Trzy takie przedmioty z jednego rodzaju i można ulepić bałwana, który po godzinie rozpada się na Animę. Wystarczy ja zebrać i dostajemy pudełko zawierające świąteczne rzeczy do domu…

Ale się Świątecznie porobiło…

Kilka innych rzeczy dodanych w tej aktualizacji:

  • domy i działki można umieszczać po 5 sekundach od zburzenia;
  • usunięto element pokazujący czas trwania do końca okresu patrona, który nie zawsze pokazywał dokładna datę – teraz czas można sprawdzić logując się na konto w Glyph;
  • można zakupić przepis Comet Speedster za 800 Gilda Star (samochód wyścigowy).

 

 

Poprzedni artykułGrudniowa aktualizacja w PlanetSide 2
Następny artykułLandmark zmienia swoje oblicze! (PvE)