Chyba nie ma co się oszukiwać – ARK przykuł moja uwagę. A do tego muszę powiedzieć, że to jedna z lepszych kampanii informacyjnych o grze, jaką ostatnio widziałam.

Dzień w dzień ekipa ARK odpowiada na pytania graczy i prezentuje kolejne ciekawostki. Od momentu ogłoszenia światu iż powstaje taka gra, fani tej gry mogą dzień po dniu zapoznawać się z fauną zamieszkującą ta opuszczoną wyspę. I muszę powiedzieć iż, jest to zrobione w bardzo ciekawy sposób – nie ma nic lepszego niż czytanie notatek sporządzonych przez jakąś ocalałą duszę.

Poniżej lista 10 znanych już zwierząt:

  • Ryby celakantokształtne (Colelacanth), które niestety nie mogą zostać oswojone, ale za to są doskonałym źródłem pożywienia.

ARK_dziennik_1

  • Titanoboa – olbrzymi wąż, który jest odporny na oswojenie i zamieszkuje ciemne, opuszczone jaskinie.

ARK_dziennik_2

  • Mamut – oswojenie go jest trudne ze względu na to, że trudno pozbawić go przytomności, ale gdy się to już uda, to jest to najlepsze pomocnik do wyrywania drzewa.

ARK_dziennik_3

  • Brontozaur – z racji jego spokojnej natury jest idealnym stworzeniem do przewożenia surowców i innych rzeczy, niestety – oswojenie go zajmuje o wiele więcej czasu niz w przypadku innych zwierząt.

ARK_dziennik_4

  • Megalodon – prehistoryczny olbrzymi rekin, którego jak do tej pory nie udało się oswoić, ale… nigdy nie mów nigdy, bo może się okazać, że komuś w końcu się uda 🙂

ARK_dziennik_5

  • Stegozaur – czyli dinozaur towarowy, pod warunkiem, że uda się go oswoić i załadować.

ARK_dziennik_6

  • Dodo – podobno, jest doskonałym źródłem mięsa…

ARK_dziennik_7

  • Dilofozaur – z powodu swojego wrzasku i atakowania wszelkich natrętów, ten dwugrzebieniasty jaszczur doskonale nadaje się na 'psa’ obronnego.

ARK_dziennik_8

  • Tygrys szablo-zębny – nie jest tak szybki jak inne gady, ale ma większą odporność i wytrzymałość, a dodatkowo może okazać się wspaniałym petem na polowania.

ARK_dziennik_9

  • Pteranodon – bardzo szybkie latające gady, które podobno można oswoić.

ARK_dziennik_10

To dopiero 1/3 gatunków zwierząt, które będą zamieszkiwać wyspę ARK, ale już teraz wiem, ze muszę wymyślić sposób jak oswoic brontozaura.

A Wy? Którego zwierzaka, z tych przedstawionych powyżej, macie w planach oswoić?

Poprzedni artykułNowa strategia: Jak się wali, to pokaż coś nowego
Następny artykułZdjęcie dnia: Władca Piorunów
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
yay

TYGRYS!

Lowell

Kinya, zarazilas mnie tym entuzjazmem ;P Gra wyglada apetycznie. Mialem nie inwestowac juz w EA, ale…

Agoidd

ja w to wchodzę 🙂