Ostatnia aktualizacja w ArcheAge wprowadziła do gry nie tylko wiele zmian związanych ze statkami, ale także kilka innych ciekawostek.

Okazuje się, że osoby posiadające niektóre profesje na poziomie min 50.000 punktów mogą w tej chwili otrzymać związane z nimi dzienne questy. Osobiście sądzę, że questy te nie zabrdzo się opłacają, mimo iż w nagrodę dostaje się Gilda Star lub jakiś przedmiot.

Zacznijmy od questu dla Husbandry, który aktywuje się gdy zaczynamy oporządzać klatki z ptakami.

20150501_archeage_husbandry-50k-quest20150501_archeage_textile

Tak naprawdę, to to jest chyba jedyny quest, który jest w miarę opłacalny bo nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy i środków w stosunku do nagrody. Do ukończenia questu potrzebujemy 30 gęsich piórek, 30 kaczych piórek oraz jeden motek włóczki. Jako nagrodę do wyboru mamy 1 GS lub Star Wings, czyli specjalną umiejętność dla glidera.

201505_archeage_1-7_star-wings

 Jeśli chodzi o questy dzienne dla profesji Farming i Gathering to zaczynają się one w podobny sposób: potrzebujemy zwiędnięte (wilted)  pęczki kwiatów, bądź też zbóż. Nie chodzi tu o pojedynczy kwiat, ale o cały pęk (bundle) co niestety zajmuje 4 dni od momentu dojrzenia. Za długo i za dużo miejsca jest zmarnowane w stosunku do nagrody: 1 GS lub automatyczna polewaczka do ogrodu na 5 użyć i z 3-dniowym okresem trwałości .

Do ukończenia tych questów potrzeba też mnóstwo składników, więc tak naprawdę to już od Was zależy czy chcecie się w to bawić.

201505_archeage_1-7_gathering

W przypadku questu na gathering do jego ukończenia potrzeba: 100 azali, 40 rozemarynu i 40 mięty.

W przypadku questu na farming należy zaopatrzyć się w: 100 marchewek, 40 słodkich ziemniaków (yam) oraz 40 truskawek.

No i ostatni quest związany z profesjami, tym razem dla górników (mining), czyli popularnych kopaczy kamieni. Quest ten uaktywnia się przy Fortuna Vein i aby go ukończyć potrzeba 50 rudy żelaza oraz 2 rudy miedzi.

Jako nagrodę do wyboru mamy 1 GS lub automatyczne wiertło do postawienia na działce, które ma wielkość klatek ze zwierzętami i pracuje przez 12 godzin (mieszczą się 4 na 16×16). Jest to wiertło jednorazowego użytku i po zakończeniu pracy potrzeba 120 labora na odebranie wykopanych skarbów. Niestety, nie są to prawdziwe skarby, bo gracze zgłaszają, że dostają od 20-30 kamienia oraz 100-120 żelaza.

20150501_archeage_wiertlo

Poprzedni artykułPierwsza majowa aktualizacja w H1Z1
Następny artykułZostało jeszcze kilka godzin!