W momencie premiery ArcheAge cieszył się tak wielka popularnością i wielogodzinnymi kolejkami, że TRION zdecydował się na uruchomienie kilku dodatkowych serwerów.

Patrząc na to z dystansu, wiem, że był to błąd. Wiele osób zakończyło swoja przygodę z ta grą po miesiącu, głównie ze względu na ówczesne problemy z botami, bugami i różnymi exploitami. W związku z tym co niektóre serwery opustoszały i gracze, którzy chcieliby uczestniczyć w walkach PvP maja z tym problem.

Ja osobiście nie narzekam, bo w miarę w spokoju mogę porobić to co najbardziej lubię, czyli uprawiać ogródek i przewozić paczki (chociaż z tym ostatnio mam wielki problem). Niestety, ewentualne połączenie serwerów niesie ze sobą ryzyko utraty działek, a to nie do końca może odpowiadać niektórym graczom.

W związku z tym, że zainteresowanie transferami jest olbrzymie, Scapes zamieścił krótka informację na ten temat:

W tym tygodniu producenci Triona wrócili z dwutygodniowego pobytu w XL Games, gdzie omawiano rozwój gry, zbliżające się aktualizacje oraz przekazano opnie graczy. Jedna z najbardziej popularnych próśb zgłaszanych przez naszych graczy jest możliwość zmiany serwerów wraz ze swoimi postaciami i całym dobytkiem. Po spotkaniach z programistami możemy przekazać pewne informacje.

Obecnie oferowane w Korei transfery postaci są trudnym manulanym procesem, który zajmuje sporo czasu. Dobra wiadomość jest taka, że trwają prace nad automatyczną wersja tego systemu. Technologia pozwalająca na transfer postaci oraz należących do niej rzeczy powinna zostać udostępniona graczom jeszcze w tym roku. Może zostać ona także użyta w szerszym zakresie, a nawet w stosunku do całych serwerów.

Na ta chwilę nie mamy żadnych planów aby łączyć serwery w tradycyjny sposób. Zamiast tego planujemy coś zupełnie innego i czekamy z ujawnieniem naszych planów jak tylko opracujemy wszystkie szczegóły.

To jeszcze trochę potrwa, ale ekipa ArcheAge zacznie opracowywać dokumentację już w przyszłym tygodniu:

Ziemia w ArcheAge jest bardzo ważna i jest to oczywiste, że sposób w jaki będzie rozstrzygnięty jest na szczy cie listy FAQ. Sprzęt, pieniądze, honor – to inne oczywiste pytania.

Zdajemy sobie sprawę, że trudno jest zadawać pytania zanim zobaczycie nasz dokument FAQ. Prosimy o wyrozumiałość. Będziemy rozmawiać o tym systemie z wszystkim graczami przez długi czas (miesiące) zanim zostanie on wdrożony.

Nie wiem do końca, jak problem transferów może zostać rozstrzygnięty przez Trion. Mam nadzieję, że albo połączone zostaną dwa najmniejsze serwery lub też gracze z najmniej zaludnionego serwera będą mieli wolny wybór na który serwer chcą się udać.

W trakcie piątkowego streamu, Khrolan, podzielił się natomiast informacją na temat ewentualnego łączenia serwerów. Jeśli do tego dojdzie to połączone zostaną najmniej zaludnione serwery. Na nowo utworzonym serwerze prawdopodobnie zablokowana zostanie na jakiś czas możliwość tworzenia postaci, tak aby ziemię mogły zająć w pierwszej kolejności postacie, które zostały przeniesione.

Poprzedni artykułKolejny zwiastun The Repopulation
Następny artykułKiedy zobaczymy nowy tryb gry w PlanetSide 2?