Kilka dni temu Brian Burness opublikował na Reddit bardzo ogólne zestawienie z ostatnich 90 dni, pokazujące jakie klasy są najczęściej wybierane w PlanetSide 2.

Wzbudziło ono liczne dyskusje, głównie jeśli chodzi o wybór klas w zależności od poziomu gracza. Z uwagi na wiele próśb PromptCritical zdecydował się zamieścić nową i bardziej szczegółową listę danych z podziałem nie tylko na klasy, ale także na poziomy i serwery. Zestawienie to zawiera dane z ostatnich 90 dni z pominięciem czasu w pojazdach.

20150601_planetside2_server-class

 

 

 

Poprzedni artykułPierwsza czerwcowa aktualizacja w H1Z1
Następny artykułPlanetSide 2 na PS4 debiutuje już 23 czerwca!
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
RachitynowyJoe

heh, aż dziwne są te statystyki dla infich. Nie spotyka się ich tak często i nie ginie od nich prawie wcale

HideoPL

Ty chyba żartujesz;-) chyba ze 40% moich zgonów to sprawka snajperów – nie ważne czy w biegu, czy w krzakach, czy w zadymie na Biolabie – headshot i koniec.

Wabciu

To dlatego, że głównie grasz w NC 😉 Po stronie TR i VS nie możesz się nigdy zatrzymać w miejscu ponieważ zawsze znajdzie się ten jeden BR1 z Blot Driverem godzinami czekajacy na swój cel.

Nieznajomy

Niedorzeczności wypisujecie, niezależnie od frakcji infiltratorzy są zjawiskiem powszechnym. Infiltrator to nie tylko strzelanie z snajperki.

HideoPL

Wabciu – ja gram głównie NC i możesz mi wierzyć – zawsze jestem w ruchu;-) Po prostu przyciągam kamperów jak miód pszczoły. A i tak obrywam bardzo bardzo często. Inna sprawa, że snajper to najpopularniejsza i najtrudniejsza do wykrycia podstawka pod aimbota….

dRq1

ciekawsze by było zestawienie co najczęściej wybierają w danej frakcji, piechota, plus pojazdy, i lotnictwo.

WujeQ

Teraz wiem czemu tak ciężko o medyka na Cobalcie. A jak są to nie podnoszą,

Wabciu

Ale infiltrator jest najczęściej używany przez niskie BR. Więc dla nich to tylko strzelanie ze snajperki. Dlatego myślę, że automatyczny Scout Rifle (SOAS i jego odpowiedniki) powinien być darmowy (ponieważ SASR nie da się grać a infiltrator dzięki temu stałby się przydatniejszy dla drużyny). No chyba, że devsi chcą zachować balans frakcyjny – wtedy dla NC Bolt Driver, dla TR Soas a dla VS jakieś semi auto bez celownika (jest skuteczniejszy i łatwiejszy w użytku od tych z celownikiem)

balrogos

Nic dziwnego świezego gracza rajcuje niewidzialność szczegolnie jak gral np Spy w TF2, tak samo jetpacki malo jest gier gdzie mozesz podlatywac na jetach, a HA jak to HA ciezki pancerz wyglada na napakowanego czyli najmocniejszego i dodatkowa tarcza.

Na wyzszych poziomach dochodizmy do wniosku ze eng jest zwieńczeniem gry a bez pojazdów ani rusz dodatkowo dajesz ammo masz wiezyczki i dobre bronie i wchodzi oczywiscie certowanie na engu idzie bardzo dobrze wiec nie dziwota.

Na najwyzszych BR tez zaskoczenia niema dodatkowa żywotność z Adrenaline Shield i regeneracja tarcz po zabojstwie.