Wygląda na to, że DayBreak Games na poważnie podchodzi do problemów związanych z osobami łamiącymi regulamin gry oraz przeszkadzającymi innym graczom.

Ekipa EverQuest 2 ogłosiła, że jeszcze w tym tygodniu uruchomiony zostanie specjalny serwer – więzienie Drunder, na który to przenoszone będą konta złapane na łamaniu regulaminu gry lub uprzykrzające życie innym graczom.

Postacie przeniesione na ten serwer dostaną dożywocie i nigdy nie będą mogły zostać przeniesione na jakikolwiek inny serwer. Jakby tego było mało, aby mieć dostęp do tegoż serwera trzeba będzie mieć opłaconą subskrypcję ALL Access.

To jest serwer, którego domagali się Game Masterzy z Obsługi Klienta przez ostatnie lata celem powstrzymania uciążliwych graczy. To oni będą decydować kto tam trafi. Jako gracze, zdajemy sobie sprawę, że niektórzy gracze lubią naginać obowiązujące zasady.

Drunder nie będzie mieć żadnego wsparcia jeśli chodzi o Obsługę Klienta i aby mieć do niego dostęp, trzeba będzie mieć opłaconą subskrypcję. Jeśli gracze chcą zostać przeniesieni na ten serwer, to nie muszą zakłócać gry na serwerach Live aby tu trafić. Możecie po prostu użyć systemu petycji i poprosić o przeniesienie na Drunder.

Żeby było jasne: Nie będzie można przenieść pojedynczych postaci na ten serwer i jednocześnie posiadać postacie na tym koncie na innych serwerach. To jest podróż w JEDNĄ STRONĘ dla wszystkich postaci i to na zawsze.

Ostatecznie gracze, którzy łamią zasady – będą mieć swój własny świat, gdzie będą mogli robić cokolwiek zechcą.

Na tą chwilę pomysł ten dotyczy tylko graczy EverQuest 2, ale jeśli spełni swoje zadanie jest możliwe, iż zostanie wprowadzony także w innych grach należących do DayBreak Games.

Co sądzicie o tym pomyśle?

12 KOMENTARZE

  1. No cóż, z jednej strony pomysł dobry marketingowo , z drugiej strony słaby gdy ktoś Cie zaraportuje złośliwie.

  2. Z racji tego, że trafią tam głównie F2P oszuści to pozostała populacja, może być całkiem elitarną grupą ludzi ponadprzeciętnie kreatywnych i źródłem wiedzy tajemnej.

  3. Ja jestem zwolennikiem modeli b2p i ostrej banicji kazdego kombinatora? Po co utrzymywac serwery dla marginesu spolecznego?

Comments are closed.