Nie oszukujmy się, Skyforge to gra skupiona głównie wokół instancji dla grup.

Praktycznie odkąd zaczęłam grać w Skyforge chodzę od instancji do instancji. jedne sa łatwiejsze, inne o wiele bardziej wymagające. Ale tak naprawdę, to jak szybko się je ukończy zależy w dużej mierze od nas – graczy, i od tego jak się zachowujemy oraz co robimy będąc w grupie.

Na tym wczesnym etapie gry miałam szansę zwiedzić instancje przeznaczone dla pojedynczego gracza, dla grupy 3-osobowej oraz 5-cio osobowej. I powiem szczerze, niektóre doświadczenia były bardzo bolesne…

O ile instancje 3-osobowe mogą zostać ukończone tylko przez klasy zaliczane do DPS, o tyle instancje 5-cio osobowe wymagają już tanka (Paladin/ Knight), support (Lightbinder/ Alchemist) i 3 dps.

Poniżej kilka rad, które może nie będą pomocne graczom posiadającym dużo punktów prestiż, ale czasami warto aby o nich sobie przypomnieli:

 • W Skyforge nie ma typowego lekarza, a więc wszystko zależy od tego jak zachowujecie się w czasie walki.
 • Pamiętajcie, że klasa wspierająca będzie dbała głównie o to by dawać ochronę tankowi, więc jeśli gracie DPS, to sami musicie zadbać o swoje punkty HP.
 • Jeśli robicie daną instancję po raz pierwszy, to warto pomyśleć o tym, aby zrobić ją na łatwym poziomie trudności, tak aby zobaczyć o co w niej chodzi.
 • Pozwólcie tankowi zbudować agro, zanim zaatakujecie zdolnościami zadającymi największą liczbe obrażeń.
 • Trzymajcie dystans, szczególnie jeśli jesteście klasą, która zadaje obrażenia na dalekim zasięgu.
 • Nie stójcie w jednym miejscu, ruszajcie się – w ten sposób możecie uniknąć sporo obrażeń.
 • Używajcie zdolności kontrolujących na większych grupach przeciwników.
 • Nie marnujcie swoich dużych ataków na słabych przeciwników (oznaczonych 3 diamentami), w przypadku większej grupy zabijcie wpierw tych przeciwników oznaczonych tarczą lub mieczem.
 • Jeśli zgarniecie agro z tanka, nie uciekajcie zbyt daleko, gdyż przeciwnik może się zresetować i trzeba będzie zacząć od poczatku.
 • Nie patrzcie się bezmyślnie na pasek HP Bossa – patrzcie na samego Bossa i obserwujcie co robi, bo w ten sposób możecie uniknąć jego ataków.
 • Nie stójcie w miejscach gdzie zadawane są obrażenia, np. wiry wodne w przypadku Naiad – przypominam, że nie ma lekarzy, więc to Wy odpowiadacie za punkty życia swojej postaci.
 • Jeśli macie bardzo mało punktów życia, to użyjcie potionów, które Was podleczą.
 • I przede wszystkim – komunikacja to podstawa, szczególnie jeśli jesteście w danej instancji po raz pierwszy.

Ktoś ma jeszcze jakieś rady o których zapomniałam, a mogą okazać się przydatne?

Crucible of The Gods, czyli zeszłotygodniowa aktualizacja gry, wprowadziła specjalne dziesięcioosobowe instancje, zwane potocznie rajdami. Poniżej załączam filmik na którym można obejrzeć walkę z bossem Firewing i zauważcie, że nikt nie stoi w miejscu – wszyscy uczestnicy rajdu bez przerwy się poruszają.

 

I dla przypomnienia – ciągle mam do rozdania klucze na 14 dni premium, więc dajcie znać jak jesteście zainteresowani. Jeśli już użyliście takiego klucza, to niestety nie będziecie mogli aktywować kolejnego.

Poprzedni artykułEkipa ArcheAge o Ewolucjach i zbliżających się eventach
Następny artykułBataliony w Armored Warfare i… prezenty dla czytelników
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
aranisus

Nieeeeeeeeeee! Nie atakujcie w ogóle mobów z tarczą tak długo, jak inne żyją. Kolejność to Trójkąt-Miecz-3Trójkąty-Tarcza

aranisus

Bo to odpowiednik tanków. Dużo życia, mało obrażeń. Lepiej zabijać supporty, które mogą leczyć/buffować.