Sezon 11 – New Dawn, jest kolejna ogromna aktualizacją Star Trek Online, której akcja toczyć się będzie po zakończeniu wojny z Iconianami.

W nowym sezonie gracze napotkają na swojej drodze nieznaną dotąd cywilizację obcych, poznają skutki wojny z Iconianami w Mirror Universe oraz po raz kolejny spotkają Leetę z tego właśni wymiaru, w którą wcieliła się Chase Masterson. Co ciekawe, będzie ona dowodziła inwazją drugiego świata na Badlandy i Deep Space Nine…

Aktualizacja ta wprowadziła także nowy, podobny do doffów, system Admiralty pozwalający admirałom wysyłać swoje starsze okręty na misje będące częścią trzech kampanii, za ukończenie których gracze otrzymają cenne nagrody.

Dawno nie grałam w STO i powiem uczciwie, że są dni kiedy brakuje mi tej gry i myślę o powrocie. Niestety, zmiany jakie dotknęły praktycznie wszystkie systemy i które wprowadzone zostały w ciągu ostatnich kilku miesięcy, są dla mnie kompletnie nie zrozumiałe. Wydaje mi się, że chyba łatwiej by mi było założyć nową postać i rozpocząć grę od nowa, niż kontynuować grę na postaciach, którymi nie umiem już grać.

Uwielbiam świat Star Treka, ale nie mogę zrozumieć dlaczego zdecydowano się na tak wiele zmian w tej gzr w tak krótkim czasie. Nie sądzę aby zachęcały one do powrotu do gry…