Od wczoraj nowy sezon Star Trek Online: Escalation jest już dostępny dla graczy wersji na PC i trzeba powiedzieć, że sporo rzeczy uległo zmianie.

Rozszerzenie Escalacja, dodało do gry ulepszony matchmaking, nowy sprzęt oraz balans tego istniejącego już w grze, a także kolejny odcinek historii związanej z wojną z Tzenkethi: „Mirrors and Smoke”. Nowy system oceniający potencjał użytkownika, ma na celu bardziej precyzyjną ocenę umiejętności gracza, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak chociażby wyposażenie postaci i statków, specjalizacja oraz udział w nowych, kompetytywnych meczach PvE.

Nowe mecze PvE zwane War Games, są kolejną nowością, jaka wczoraj trafiła do gry. Mecze te pozwalają stawić czoła konkurencji w postaci przeciwnej drużyny, ale zamiast angażować się w walkę PvP, gracze sprawdzają się walce przeciwko hologramowym przeciwnikom oraz rozwiązują napotkane na drodze zagadki i puzzle. Jeden  scenariusz, dwie drużyny, wygrywa ta, która jaka pierwsza dotrze do mety.

Sezon 13 wprowadza także balans istniejącego wyposażenia w grze i to zarówno tego do walk naziemnych, jak i tych w kosmosie. Celem tych zmian jest zapewnienie, że w grze nie będzie złych wyborów związanych ze sprzętem oraz umiejętnościami.

Dodatkowo, Perfect World Entertainment zorganizował konkurs dla fanów Star Trek Online, w którym to do wygrania jest kajuta z widokiem na ocean podczas Star Trek: The Cruise II. Wartość tej nagrody przekracza 3500$, a do tego w czasie tego kilkudniowego rejsu, na pokładzie obecnych będzie wielu aktorów znanych fanom tego uniwersum. Zwycięzca wygra także pakiet zawierający wszystkie statki dostępne obecnie w Cash Shop, czyli w sumie ponad 150 sztuk.

Pal licho statki w grze, ale dostanie się na ten magiczny rejs, chyba byłoby spełnieniem moich marzeń 🙂

 

Poprzedni artykułRzut oka na Vivec oraz rozgrywkę w Elder Scrolls Online: Morrowind
Następny artykułPlayerUnknown’s Battlegrounds poprawia balans łupów i kilka innych błędów