Nowy blog deweloperski survivalowego sandboxa tworzonego przez Juvty Worlds – Wild Terra, przedstawia zmiany związane z zabudowaniami, jakie niedługo trafią do gry.

Kolejna aktualizacja tej gry wprowadzi przekształcanie się budynków stworzonych przez graczy w ruinę oraz możliwość ich plądrowania przez innych graczy.

Funkcja ta ma dać graczom powód do eksploracji, rozwiązując jednocześnie problem porzuconych zabudowań. Jeśli właściciel dominium, bo tak nazwane są zabudowania w tej grze, nie zalogował się do gry przez określony czas, to otrzymywać one będą co godzinę obrażenia. W przypadku gdy dominium ulegnie zniszczeniu, wszystkie budynki znajdujące się na jego terenie zmieniają się w ruinę i gracze mogą bez przeszkód ukraść znajdujący się w nich dobytek.

Trzeba powiedzieć, że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które przydałoby się wprowadzić w kilku innych grach 🙂

wild-terra-dominium

2 KOMENTARZE

  1. takie rozwianie jest w Ultima Online na niektórych serwerach, kiedy ktoś postawił dom i potem nie logował się – tzn. dom ulegał zniszczeniu, a rzeczy wędrowały do skrzyni bankowej itp (rożnie, na różnych serwerach)

    w Salem http://www.salemthegame.com/ jes Claim (kamień, definiujący działkę) oraz powiększanie działki itp i trzeba wkładać srebro, jeśli nie o działka robi się nie aktywna i każdy może ja w odpowiedni sposób splądrować 😛

Comments are closed.