Pamiętacie jeszcze o Wild Terra? Studio Juvvty Worlds regularnie dodaje do tego MMO kolejne nowości, które to mają urozmaicać rozgrywkę.

W ostatnich dwóch miesiącach, do gry wprowadzono między innymi system gildii, handel i aukcję, rzadki ekwipunek, możliwość rozłożenia rzeczy na surowce, a także zamki do zdobycia.

Skupmy się przez chwilę właśnie na systemie zamków i oblężeń, który to z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom należącym do gildii. Bowiem to właśnie one, mogą nie tylko zakupić jeden z nieużywanych terytoriów, ale i przejąć takowy od przeciwnika, jeśli nie chcą wydawać na niego pieniędzy. Poza tym wszyscy wiemy, że walka jest zdecydowanie zabawniejsza niż licytacja ziemi na aukcji.

A jeśli jest się już właścicielem odpowiedniego terenu, to do dyspozycji graczy oddano wiele możliwości budowania począwszy od drewnianych fortów, a skończywszy na kamiennych zamczyskach mogących wytrzymać oblężenie. Ale aby móc to wszystko wybudować, wpierw trzeba zabrać potrzebne surowce i oczywiście opodatkować gildiowiczów, co może nie spotkać się z ich aprobatą. Jednakże pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić po zdobyciu działki pod zamek, to konieczność postawienie ścian. Brak ścian oznacza, że wrogowie mogą przejąć teren w każdym momencie – wystarczy, że go najadą. Ściany dają pewne poczucie bezpieczeństwa, tym bardziej, że atak może odbyć się wówczas tylko w określonych godzinach…

Sporo się tam dzieje – prawda? A gdyby zainteresowała Was Wild Terra, to do 21 sierpnia możecie zakupić ja na Steam w cenie obniżonej o 50%.