Zgodnie z informacjami podanymi na Reddit przez anonimowego pracownika Red5, studio to nie wypłaciło do tej pory developerom FireFall grudniowej pensji.

Zamiast pensji, pracownicy Red5 otrzymali maila z informacją o tym, że studio nie ma funduszy aby wypłacić pensję oraz, że pracuje nad rozwiązaniem problemu z właścicielem – chińską spółką The9.

Jest to bardzo zła wiadomość dla fanów FireFall, gdyż nie ukrywajmy – kiedy firma przestaje wypłacać pensje, jest to oznaka bardzo dużych kłopotów finansowych, które mogą doprowadzić do zamknięcia.

W Redditowym temacie ujawnionych zostało wiele innych ciekawych informacji. Okazuje się, że morale w studio są bardzo niskie już od ponad roku i poprawiły się nieco po zatrudnieniu przez The9 Chrisa Whiteside, który to miał wielkie plany dla rozwoju FireFall. Niestety, nieudana premiera tej gry w Chinach doprowadziła do tego, że w listopadzie Chris wraz 20% innych pracowników został zwolniony, co ponownie spowodowało obniżenie morale.

Było wiele smutku i dramy kiedy firme opuścił Kern, ale wydawało się, że byliśmy na stabilnej drodze gdy przewodnictwo objął James McCauley. Firma podjęła decyzję aby przestać zmieniać główne systemy wpływające na mechanikę gry, a za to wprowadzić więcej historii i powiększyć świat, co miało doprowadzić do premiery zarąbistej gry 18 miesięcy później. Ale wtedy zwolnili James i mnóstwo inncyh osób z kadry zarządzającej, zamieniając ich na ludzi z The9 lub z zewnątrz. Morale podskoczyło w ekipie kiedy zatrudnili Chrisa Whiteside i czuliśmy, że znowu mamy solidny kierunek rozwoju gry. Ale wtedy Chińczycy zażądali od nas dodania większej ilości funkcji, nawet kiedy wiedzieli, że nie mamy tyle osób aby to robić. Inne rzeczy stały się ważniejsze i prace nad PvP znowu porzucono, a to wszystko przez zmiany w ostatnim momencie przed premiera gryw  Chinach. W mojej opini firma została zrujnowana przez błędy w zarządzaniu i niegospodarność The9.

W między czasie ekipa FireFall zapowiedziała kolejne duże zmiany w grze, tym razem związane z systemem walki. Zmiany te mają znacznie zredukować cooldown na podstawowe zdolności oraz dać każdemu Battleframe unikalną zdolność poruszania.

No cóż, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja FireFall i miejmy nadzieję, że gra ta doczeka zapowiadanej aktualizacji. Trzymam kciuki.

 

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Raido Lato

Taki fajny system walki, taki fajny świat a taka nudna gra.

insp

Faktycznie nudna, gram już ze 4 lata 😉

insp

Jestem zaniepokojony tym co się dzieje, bo nie wygląda to za dobrze. Pożyjemy, zobaczymy. Mnie osobiście było by szkoda, gdyby Firefall padł, bo nie miał bym w co grać 🙁

Raido Lato

To że Ciebie wciągła nie znaczy że nie jest dla mnie nudna. Zwyczajnie się w FireFall nudzę i nie ma w tej grze nic co kusiło by mnie do grania nadal. Crafting słabiutki, powtarzalne zadania. Może brakuje mi WoW’ej społeczności, wystarczyło postawić ognisko i usiąść a ktoś się wkrótce przysiadł i głupio pogadał o tym że kiełbaski by się przydały.

insp

My mamy nowocześniejszą wersję ogniska w Firefall. Nazywa się Polski Globalny Czat, w skrócie PGC. Umożliwia komunikację polskich graczy, działa zarówno w grze jak i na stronie WWW. http://pgc.firefall.pl/ Zapraszam, przy okazji zbliżającej się aktualizacji 1.6

insp

Studio już dostało wypłatę, czekamy na patch 1.6

poziomek90

Świetny news. To znaczy jego forma, bo treść już mniej, ale to nie wina redaktorki 🙂 Pozdrawiamy z firefall.pl !