CrossFire jest najpopularniejszą gra FPS obecną w Chinach i dla swojego wydawcy – giganta Tencent, generuje ponad miliard przychodów na rok.

Chociaż koreańskie studio Smilegate Entertainment pracuje nad kolejną częścią tej gry od 2013 roku, to dopiero niedawno ogłoszono, że wydawcą tego tytułu będzie konkurent Tencent – firma The9, ta sama, która jest właścicielem FireFall. W zamian za możliwość wydawania tej gry na terenie Chin, firma The9 musiała zapłacić twórcy gier szokującą wręcz kwotę 500 milionów $!

Rynek chińskich gier jest naprawdę fascynujący… My się zastanawiamy, czy developerzy dadzą radę stworzyć grę mając do dyspozycji 100.000$, czy też dziwimy się kwocie zebranej przez fanów Star Citizena, a w Chinach za same prawa do wydania gry, płaci się grube miliony dolarów…

Doskonałe wyniki finansowe CrossFire uzyskiwane są głównie dzięki graczom z Chin. Smilegate twierdzi, że zdarza się, że do gry potrafi być zalogowanych 6 milionów graczy jednocześnie! Ogólnie gra ta ma zarejestrowanych ponad 500 milionów użytkowników z ponad 80 krajów i większość z nich gra na serwerach chińskich firmy Tencent.

 

I taka ciekawostka – producent Fast & Furious zapowiedział, że ma zamiar stworzyć film bazujący właśnie na grze CrossFire

Poprzedni artykułMini-hotfix w PlanetSide 2
Następny artykułNie będzie już RoadMap dla H1Z1
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wabciu

Że marna podróba CS (i do tego w wersji 1.6) może być tak popularna… Nie mają tam dostępu do zwykłego Counter Strike?

Joe Rachitynowy

gra jest kiepska niestety, strasznie…. Chinole są dziwni 😀

Hehesz

Bo oni tam grają w kafiarenkach a tam nie ma takich PC jak tu…
Niby europa taka biedna, ba niby Polska, a nie do końca.