World War 3 to wieloosobowa gra sieciowa z gatunku FPS, która tworzona jest przez polskie studio The Farm 51 i przeniesie graczy w sam środek globalnego konfliktu Trzeciej Wojny Światowej.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prace nad tym projektem były poprzedzone szczegółowymi badaniami rynkowymi, a bezpośrednia faza produkcji rozpoczęła się w drugiej połowie 2015 roku. Gra ta powstaje na najnowszym silniku Unreal Engine 4 i będzie oparta na modelu Free-to-Play.

Cechą charakterystyczną projektu jest odwzorowanie z niespotykaną dokładnością wyposażenia jednostek wojskowych oraz sposobu ich działania w misjach taktyczno-bojowych. Twórcy pracują nad pełnym oddaniem nieprzewidywalności i realiów współczesnego konfliktu zbrojnego. Gracze będą mogli wziąć udział w wirtualnych bitwach z udziałem jednostek piechoty jak i pojazdów wojskowych. World War 3 zaoferuje możliwość wcielenia się w żołnierzy z całego świata, w tym także w żołnierzy Wojska Polskiego.

world-war-3-4

Zgodnie ze słowami dyrektora kreatywnego studia – Kamila Baczyńskiego, pomysł na stworzenie strzelanki opartej na współczesnych realiach pola bitwy, narodził się kilka lat temu, kiedy studio rozpoczęło współpracę z przemysłem zbrojeniowym. Od tego czasu projekt przeszedł szereg zmian i udoskonaleń i w obecnej formie jest owocem szczegółowych badań rynku gier z segmentu F2P, ale także pogłębienia wiedzy z zakresu przemysłu zbrojeniowego oraz ewolucji taktyki wojskowej w współczesnych konfliktach zbrojnych.

World War 3 poza intensywną rozgrywką PvPvE oraz nowoczesną i realistyczną grafiką, ma również stanowić źródło innowacyjnych pomysłów w gatunku sieciowych strzelanin.

Twórcy zapowiadają innowacyjne mechanizmy związane z interakcją między graczami oraz strategiczne planowanie działań bojowych. Gra zaoferuje również sporo rozwiązań czerpiących z prawdziwego wojskowego rzemiosła, co sprawi, że rozgrywka nie będzie ograniczać się jedynie do dynamicznej wymiany ognia, a prawdziwym kluczem do zwycięstwa będzie współpraca zespołowa. Bardzo ważną cechą WW3 jest również fakt, że wyposażenie i lokacje w grze będą odzwierciedleniem realnie istniejących – jest to kolejny element, który ma na celu zwiększyć immersję świata gry.

World War 3 to ambitny projekt, którego produkcja przewidziana jest na najbliższe dwa lata, a to oznacza że premiery spodziewać się pod koniec 2017 roku.

Zainteresowani?

world-war-3-2

world-war-3-3

world-war-3-1

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wabciu

Takie swojskie America’s Army? Pograłbym 🙂

PLHammerhand

Wygląda ciekawie, interesuje mnie, czy faktycznie zrobią to realistycznie ale z balansem 😛

Daniel Dieselowski

Gra będzie podobna do Squad, Arma itp
W sensie że bardziej realistyczna, czy kolejny nudny FPS pokroju BF,COD ?

Kinya

Nic więcej nie wiadomo na razie

Emhyr var Emreis

Jak na razie zbyt ogólnikowo i bajkowo (jeśli chodzi o zapewnienia).
Ale trzeba będzie obserwować.

Nukemski

I tam. Pewnie będzie nuda. Realizm w grach fps wcale nie oznacza dobrej zabawy. A o to przecież chodzi.

BlackJDragon

O ile nie będzie P2W to wypróbuję 🙂