The Prison Game, Więzienna Gra, to wieloosobowa gra survivalowa, gdzie jak to bywa w przypadku tego typu produkcji, zadaniem graczy jest przetrwać w mieście zaludnionym przez innych graczy oraz przeciwników NPC.

Akcja gry dzieje się w niedalekiej przyszłości, gdzie przestępczość jest tak wielka, że więzienia są przepełnione. Więźniowie z cel śmierci otrzymują ofertę nie do odrzucenia: albo natychmiastowe wykonanie wyroku, albo wysyłanie do specjalnie zabezpieczonego i opuszczonego miasta. W mieście tym nie ma strażników i nie obowiązują żadne prawa, a więźniowie są pozostawieni w tamtym miejscu na pastwę losu i innych groźnych przestępców.  Dodatkowo rząd postanowił na tym zarobić i przerobił to miasto w wielki telewizyjny show. Więźniowie muszą bronić się przed sobą nawzajem, a do tego stawiać czoła przeciwnikom wysłanym z zewnątrz, którzy biorą udział w tym krwawym przedstawieniu… I teraz powiedzcie mi – co to był za film? Wiem, że na pewno było coś podobnego jakieś 20 lat temu, ale nie mogę przypomnieć sobie tytułu i tego czy grał w nim Arni, czy może jakiś inny popularny wówczas aktor akcji.

 

Zadaniem graczy jest przetrwanie. Aby mieć szansę mogą oni zawrzeć sojusze z innymi graczami, zająć dom lub mieszkanie i zamienić je w miejsce nie do zdobycia, lub też po prostu pozbyć się rywali. Gracze będą mogli zbierać materiału, tworzyć bomby i bronie, czy nawet szmuglować rzeczy spoza murów tego więziennego miasta, co jednak zdradzi ich lokację innym znajdującym się w okolicy graczom.

Do dyspozycji graczy będą postacie mające różną przeszłość oraz zdolności – niektórzy z nich będą specjalistami w broni wręcz, podczas gdy inni będą bardzo kreatywnymi twórcami bomb.  Ich wcześniejsze doświadczenie ma mieć pozytywny lub negatywny wpływ na rozgrywkę.

Dodatkowo twórcy gry zapowiedzieli także pojawiające się różnego rodzaju eventy, gdzie będzie można znaleźć bardzo cenne nagrody: atak szpitalnych lunatyków w ciemnych piwnicach szpitala, armia najemników czyszczących miasto, trujący gaz na ulicach czy też atak hordy wściekłych psów.

 

The Prison Games to kolejna gra tworzona przez dwie osoby z Turcji. Zgodnie z zapowiedzią, gra będzie mieć premierę we wczesnym dostępie na Steam już 24 czerwca. Muszę powiedzieć, że dzięki zamieszczonym na oficjalnej stronie gry licznym dziennikom developerskich oraz filmom z prac nad ta grą, tytuł ten wygląda naprawdę obiecująco.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel
PolicMajster

Ja jeszcze dorzucę „Ucieczkę z Nowego Jorku” z Kurtem Russellem. Pierwowzór Solid Snake’a.
Z gier pozostaje ManHunt. Bardzo, bardzo zła gra.

lazaaaa

Potępiony – oto tytuł filmu

PLHammerhand

To samo pomyślałem jak przeczytałem:D