Community Manager Black Desert Online – Jouska, zamieścił na oficjalnym forum gry sondaż z prośbą o opinię graczy na temat konfiguracji serwerów dla wersji EU/ NA.

Zgodnie z jego słowami istnieje kilka opcji, które są obecnie rozpatrywane przez wydawcę tej gry: standardowe serwery każdy mający wiele kanałów, megaserwer na każdy region oraz serwery z dynamicznymi kanałami.

Oczywiście chyba wszyscy wiedzą czym są serwery standardowe i megaserwery, ale pierwszy raz spotykam się z wyrażeniem „dynamiczne kanały”. Okazuje się, że jest to pomysł umożliwiający uruchomienie dodatkowych kanałów, które są włączane i wyłączane automatycznie w zależności od ilości graczy zalogowanych do gry. Zgodnie z przykładem jeśli istnieje 5 kanałów i pojemność każdego przekroczy 80%, to automatycznie tworzony jest kolejny kanał dla osób, które dołączają do gry. Kiedy liczba graczy spada, dodatkowe kanały są zamykane, a gracze przenoszeni do tych istniejących.

Dynamiczne kanały są na razie koncepcją i nie istnieją w żadnej innej wersji Black Desert Online.

No więc – jak byście zagłosowali? Jeśli o mnie chodzi to najrozsądniejsza wersja to megaserwer z dynamicznymi kanałami…

 

 

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Balrogos

Z kanalami to dosc stary pomysl w firefallu tez jest. ja raczej nie wiem cot o mega serwer 🙂

M4rcinQ

Daum Games podało oficjalną datę startu Black Desert na zachodzie! Zagramy już 3 marca, a posiadacze Conqueror’s Package 29 lutego!

A co do ankiety to zdecydowanie megaserwer z dynamicznymi kanałami, zwłaszcza że Valencia wręcz wymaga megaserwera.