Ekipa Landmarka nadal ciężko pracuje na pierwszą dużą aktualizacją tej gry w 2016 roku.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy zostanie ona wprowadzona, ale dwie informacje są pewne: nie będzie to pierwsza połowa marca oraz będzie przeprowadzony wipe serwerów.

Do listy dotychczas ujawnionych nowości jakie wprowadzone zostaną do gry, dochodzą kolejne związane z nowymi typami krajobrazów, wielkością działek oraz niebezpiecznymi jaskiniami z ukrytymi kryształami.

Krajobrazy, tak teraz będą zwać się wyspy na których mogą budować fani Landmarka. Do tych już istniejących dojdą zupełnie nowe – pionierskie. Będą to miejsca nizinne z automatycznie przydzielaną działką każdemu nowemu graczowi, który zaloguje się do tej produkcji. Budowanie na szczycie gór z pewnością jest marzeniem każdego Landmarkowicza, ale ekipa DBG doszła do wniosku, że wpierw należy poćwiczyć na płaskim terenie. Jeśli pionierska automatycznie przypisana działka znudzi się graczowi, to może podnieść flagę i udać się na zwiedzanie innych dostępnych krajobrazów, po to by znaleźć swój wymarzony kąt.

Kolejna interesującą zmianą będzie wielkość nowych działek, które teraz będą 16 razy większe od obecnie istniejących! Oznacza to, że po zapowiadanej aktualizacji 8 bazowych działek, jakie może posiadać jedna postać, równać się będzie ponad 120 obecnie istniejącym!

landmark-claim-stara
Przed zmianą
landmark-claim-nowa
Po zmianie

Nie tylko na powierzchni wprowadzone zostaną zmiany. Nie uniknie ich także podziemie – pewne surowce będzie można znaleźć tylko w jaskiniach na odpowiednim poziomie. Oprócz tego do gry wprowadzone zostaną losowe jaskinie Chaosu. Jaskinie te nadal wypełnione będa przeciwnikami i surowcami, ale prócz tego ukryte w nich będą ruiny, a w nich znaleźć będzie można Zaginiony Kryształ. Kryształ ten będzie można wymienić na liczne, nie ujawnione jeszcze, nagrody.

Landmark od ponad dwóch lat znajduje się w fazie wczesnego dostępu – zastanawiam się jak długo to jeszcze potrwa i ile zmian zostanie wprowadzonych zanim DBG podda się i skasuje ten tytuł lub zdecyduje się na premierę tej gry.

Jeśli chcielibyście wyróbować ten tytuł, to znalazłam jeszcze kilka kluczy 7-mio dniowych, tylko ze nie wiem czy są one jeszcze aktywne. Jakby co dajcie znać i możemy spróbować czy zadziałają 🙂