Ekipa WildCard nie próżnuje, co widać po kolejnych wprowadzanych przez to studio aktualizacjach do ARK: Survival Evolved.

Najnowsza aktualizacja wprowadzi do ARK nową Arenę – epicką śnieżną kryjówkę bossa Megapithecusa, który mieszka tam wraz ze swoją armią pomocników. Oprócz tego do gry wprowadzone zostaną rankingi członków plemienia, prymitywna miotana broń myśliwska Bola oraz trzy nowe stworzeni: Lystrosaurus, Arthropluera i Łosoś Sabertooth.

Lystrosaurus jest bardzo sympatycznym roślinożercą, który uczy się o wiele szybciej niż inne stworzenia. Dzięki temu, jego obecność inspiruje inne znajdujące się w okolicy stworzenia do szybszego zdobywania doświadczenia.

Arthropluera jest dużym i bardzo agresywnym myśliwym, bardzo przydatnym do ataków z dystansu. Dzięki swojemu unikalnemu systemowi obronnemu, którym jest kwas w krwiobiegu gotowy do plucia, jest w stanie zapolować na prawie każde stworzenie.

Łosoś Sabertooth to zazwyczaj pasywna wielka ryba, która pływa w ławicach. Nie da się jej oswoić i, jeśli nie chcecie zginąć śmiercią tragiczną, lepiej nie atakować jej w pobliżu innych ryb tego gatunku.