WildStar zadebiutował na platformie Steam kilka tygodni temu i wygląda na to, że ilość graczy utrzymuje się na stałym poziomie.

Pomimo tego, że gra ta nie bije rekordów popularności, to jednak premiera na Steam dała jej szansę na przetrwanie. Przynajmniej na razie.

Zgodnie z danymi SteamCharts do WildStar za pomocą Steam loguje się ponad 5.000 graczy, a średnio jednocześnie zalogowanych jest około 1700. Dodatkowo większość użytkowników zostawia pozytywne komentarze, a ja dobrze wiemy, wiele osób szukających gier bierze komentarze na Steam pod uwagę.

20160701_wildstar-steam

Czy kolejna aktualizacja planowana przez studio Carbine przyjęta zostanie przez graczy z entuzjazmem? Na tą chwilę wiadomo, że po ujawnieniu najnowszych planów twórców WildStar, opinie społeczności tej gry są podzielone.

Niestety, ale studio Carbine niebezpiecznie blisko zbliża się do granicy, o której kiedyś mówili, że nigdy nie przekroczą, gdyż po wprowadzeniu kolejnej aktualizacji do Wildstar, gracze będą mieli możliwość zakupienia postaci na maksymalnym poziomie. I chociaż ta zmiana spotkała się z bardzo mieszanymi odczuciami, to kolejna wywołała lawinę radości. Otóż po wprowadzeniu kolejnej aktualizacji gracze będą mogli w końcu zagrać Chua Wojownik i Aurin Inżynier, czyli dwoma połączeniami rasowo-klasowymi, które do niedawna nie były dostępne.

Inne długo oczekiwane zmiany jakie wprowadzone zostaną do gry to możliwość zmiany i levelowania ścieżek (explorer, naukowiec, budowniczy, żołnierz), możliwość kolejkowania do różnych instancji, a nawet (płatna) zmiana rasy i klasy.

To niech jeszcze zlikwidują konieczność skakania jak pijany królik z ADHD i może nawet dam tej grze kolejną szansę 🙂