O ile nie wiadomo jeszcze jak wyglądać będzie Cash Shop w zachodniej wersji Revelation Online, to może sprowadzę Was troszkę na ziemię, opisując jak to wygląda obecnie w Chinach.

Jeden z chińskich graczy Revelation Online, opisał jakiś czas temu w jaki sposób ulepszanie sprzętu w grze jest ściśle powiązane z Cash Shopem. Oczywiście, nie jest powiedziane, że te same rzeczy będzie można zakupić w naszej wersji gry – miejmy nadzieję, że My.com nieco go zmieni.

Z informacji przekazanych przez Shizukesa92 wynika, że Revelation Online jest grą dość popularna w Chinach, gdyż na ten moment uruchomionych jest tam ponad 39 serwerów, z czego aby zalogować się na najnowszy, trzeba czekać w kolejce.

Revelation-widok

Wracając do Cash Shop, to w chińskiej wersji gry, jest on dostępny dopiero od poziomu 17 postaci. Niestety, wygląda na to, że przedmioty ze sklepu mają bezpośredni wpływ na progresję sprzętu postaci, która to jest bardzo złożona w tej grze. Otóż sprzęt należący do gracza można ulepszyć na co najmniej trzy sposoby:

 • ulepszanie podobne do regrade w ArcheAge,
 • enchanting, czyli wkładanie kamieni ulepszających statystyki;
 • oraz wykucie (forging).

Każdy z tych elementów związany jest z dość dużą ilością RNG, chociaż plusem jest to, że w razie niepowodzenia przedmiot nie ulega zniszczeniu lub też nie obniża się jego poziom. Niestety, tak jak i w przypadku innych gier MMO, siła postaci, zależy od tego jak bardzo postać ta ma ulepszony sprzęt.

W przypadku podstawowej wersji ulepszania, to wynik może być zgoła różny, gdyż można otrzymać wzrost statystyk pomiędzy 2% a 6%. Do ulepszenia sprzętu na maksymalny poziom potrzebny jest przedmiot, który można otrzymać w trzeciej, najtrudniejszej wersji instancji na tak zwanym poziomie trudności „god-mode„. Problem jest tylko taki, że aby mieć szansę tam przeżyć, to trzeba mieć już naprawdę dobry sprzęt. Jeśli takowego chiński gracz nie posiada, to z pomocą w zdobyciu tego przedmiotu pośpieszy mu Cash Shop.

Jeśli chodzi o enchanting, to jeden przedmiot może mieć maksymalnie 4 sloty na kamienie. Kamienie te można łączyć ze sobą (forging), dzięki czemu stają się mocniejsze. Przedmiot potrzebny do łączenia można kupić w sklepie.

Zainteresowany Revelation Online? Zakup Pakiet Założycielski!

revelation-online-12

Każda postać może nauczyć się pewną liczbę umiejętności specjalnych. Owszem ich siła rośnie w miarę ich używania, ale praktycznie połowę z nich można zakupić z Cash Shop. Oprócz tego umiejętności te można ulepszyć na kolejny poziom, ale questy służące do tego są podobno tak trudne i wymagające, że tylko postacie z najlepszym sprzętem są w stanie je ukończyć.

W chińskiej wersji Revelation Online jest kilka rodzajów waluty. Bazową walutę należy wymienić na tą, która umożliwia zakup przedmiotów od innych graczy – wliczając w to te najlepsze, co oczywiście kształtuje ekonomię gry. Jest to niby podobne do systemu konwersji waluty w Guild Wars 2, wliczając w to możliwość zakupu tej waluty za prawdziwe pieniądze. Niestety nie grałam w GW2, więc jest mi trudno wyjaśnić jak dokładnie to działa.

Gracze, którzy zdecydują się opłacić subskrypcję, nie maja limitu ukończonych dziennych i tygodniowych zadań co ma wpływ na kolejną sprawę. Revelation Online oferuje podobny system ulepszania postaci jak w Blade and Soul, chodzi tutaj o specjalne kamienie, którymi można ulepszać nie sprzęt, ale bezpośrednio statystyki postaci. Postać może mieć na sobie 13 kamieni, z czego dzięki misjom tygodniowym można zdobyć maksymalnie 3. Jeśli chcielibyście mieć więcej kamieni, to możecie zakupić je ze sklepu. Warto też dodać, że tak jak w przypadku enchantingu sprzętu, także i te kamienie można łączyć, dzięki czemu oferują lepsze statystyki – aż do poziomu 7.

Oto jak wyglądać będzie rozwój postaci w Revelation Online

201608_Revelation-blog-progres-6

W Revelation Online, które jakby nie patrzeć jest grą PvP, latanie jest dość istotnym elementem. Część skrzydeł można wytworzyć, ale podobno potrzeba na nie olbrzymią ilość składników, co nie do końca się opłaca graczom. Dlatego też można je zakupić z Cash Shop, a dodatkowo w grze tej istnieje funkcja ulepszania ich statystyk, poprzez łączenie dwóch par skrzydeł.

Oczywiście, są to informacje z chińskiej wersji Revelation Online i zachodni wydawca tej gry, rosyjskie studio My.com, może zmienić co niektóre elementy.

10 KOMENTARZE

 1. Skrzydła są do wykrafcenia w grze, kamienie można wydropic z dungeonów, kamyki mozna wydropić z dziennych… ale i tak powiecie że to photoshop.

  • >Skrzydła są do wykrafcenia w grze, kamienie można wydropic z dungeonów,
   kamyki mozna wydropić z dziennych…<
   Ale ja nie napisałam, że tak nie ma. po prostu zamiast tracić czas, można kupić to wszystko z Cash Shop 😛

   • Po co tracić pieniądze jak można to wydropić 😛 Jak napisałem w edytce nie będe bronił Rev że nie jest P2W bo każdy coś P2W znajdzie. Problemem jest raczej ile bedzie potrzeba grindu żeby wydropić to co można kupić w cash shopie. Zreszta zawsze jak się pojawia temat P2W przypomina mi się Archeage gdzie najwiekszymi koksami na serwerach zawsze byli ludzie co nie wydali na gre ani grosza tylko wszystko wyfarmili grając na 11 kontach na 3 różnych serwerach 24/7 😀

  • Jak się nie ma czasu na grę to się nie gra, przez takie kurwy jak ty mam coraz większą ochotę wyjebać parę bomb na iem

 2. A tam, Archeage też jest cholernie P2W, a gra mi się prze przyjemnie. Troche więcej grindu i da się obejść cash shop.

 3. Jak już przy AA jesteśmy to warto wspomnieć że jak opisywałaś IS bodajże w chińskiej (albo KR) wersji też był on dużo bardziej p2w od naszego (między innymi też były dwie waluty) więc ja bym jednak poczekał na wersję EU.

     • „podobno potrzeba na nie olbrzymią ilość składników, co nie do końca się opłaca graczom. ” , „ich siła rośnie w miarę ich używania, ale praktycznie połowę z nich można zakupić z Cash Shop.” , „Niestety, wygląda na to, że przedmioty ze sklepu mają bezpośredni wpływ na progresję sprzętu postaci,” To tak na szybko sformułowania które zmieniają wydźwięk posta na negatywny.

Comments are closed.