O tym, że Amazon Game Studios pracuje nad nową grą, było wiadomo już od jakiegoś czasu. A od kiedy do studia tego dołączyło sporo uznanych w branży gier developerów, to wiele osób miało nadzieję, iż nowa gra Amazon może okazać się MMORPG.

I w sumie to nie pomyliśmy się w swoich przypuszczeniach, bo minionej nocy Amazon Game Studios ujawniło nie jedną, ale trzy nowe gry!

new-world-amazon

Zacznijmy od New World, o którym niewiele wiadomo na tą chwilę poza tym, że będzie to MMO z elementami sandboxowymi, którego akcja osadzona została w XVII-wiecznej Ameryce Północnej. Jak na sandboxa przystało, gracze będą mogli robić w tej grze co tylko zapragną: będą mogli być żołnierzami, farmerami lub też po prostu zwiedzać świat. Aby przetrwać trzeba będzie wybudować osady i stawić czoła bandytom.

Świat ten będzie pełen stworzeń z ludzkich koszmarów, a więc gracze napotkają na swojej drodze wiele dziwnych stworzeń i nadprzyrodzonych mocy.

Kolejnym ujawnionym i zaprezentowanym podczas TwicthCon tytułem jest Breakaway [strona główna].

breakaway_baner

Większość prezentacji Amazon Game Studios poświęcona została właśnie Breakaway. Jest to Arena do walk PvP gdzie do walki stają dwie drużyny złożone z 4 graczy. Gracze wybrać będą mogli jednego z legendarnych bohaterów, jak chociażby gladiatora Spartakusa, czarodziejkę Morganę La Fay, krwiożerczego Vlada Palownika, czy też króla krasnoludów Thorgrima.

Każda z postaci będzie mogła przywołać na arenę określone struktury, które dynamicznie zmieniać będą rozgrywkę. Dla przykładu Thorgrim przywołuje Pulsujący Młot zadający obrażenia przeciwnikom w danym rejonie oraz ścianę blokującą przejście. Inni bohaterowie mogą przywołać trampoliny, rampy nadające prędkości, lustra zadające obrażenia, pułapki, wieżyczki oraz struktury leczące. Każda z postawionych struktur może zostać zniszczona przez drużynę przeciwną, a niezniszczone trwać będą przez wszystkie rundy. Warto dodać, że miejscami walk będą takie legendarne miejsca jak El Dorado, Atlantyda, Valhalla, Styks i inne.

Cała rozgrywka przypomina mi trochę piłkę nożną: na środku areny znajduje się artefakt, którego należy przechwycić i donieść do bazy przeciwnika zarabiając punkt.

Ostatnią grą o której wspomniano jest Crucible.

Gra ta swoimi założeniami przypomina popularne ostatnio gry typu Battle Royale, czyli walki do ostatniego gracza. Akcja tej gry osadzona została w dzikim obcym świecie w klimacie sci-fi. Gracze będą mogli wybrać swoich bohaterów, tworzyć alianse w czasie walki, po to by na koniec zdradzić swoich przyjaciół. Dodatkowy gracz będzie nadawać tempa tej grze poprzez wyzwalanie specjalnych wydarzeń.

crucible-key-art

Warto wspomnieć, że wszystkie te gry będą ściśle powiązane z Twitch.tv, które to zastało zakupione przez Amazon już jakiś czas temu.

W przypadku Breakaway, bo integracja tej gry z Twitch.tv została omówiona najdokładniej, Amazon Games Studio stworzył narzędzia umożliwiające podglądanie i pokazywanie w czasie transmisji  statystyk z danego meczu. Dodatkowo stworzono system powtórek dla widzów oraz informacje dla graczy uczestniczących w walce o tym, czy ktoś streamuje dany mecz, kto to jest i ilu ma widzów. Sami streamerzy będą mogli zapraszać do wspólnej rozgrywki swoich widzów, a także tworzyć ankiety oraz nagradzać fanów punktami lojalnościowymi.

No to co o tym myślicie? Mamy nowe hity?

Poprzedni artykułDark and Light wygląda coraz ładniej
Następny artykułOto jak wyglądać będą Ultimate dla broni w The Elder Scrolls Online
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Hmmm, Breakaway może być ciekawe.

ghoulas

Dlaczego nikt nie płacze że Breakeaway jest zrzynką ze smite? 😀