Omni to ciekawie zapowiadająca się produkcja bułgarsko-polskiego studia North 3D, która może przypaść do gustu fanom survivali i strzelanek w jednym. Sami twórcy określają swoja grę jako pierwszą z gatunku MMOSSL – massively multiplayer online shooter slash loot.

Akcja gry osadzona jest w przyszłości, kiedy to meteoryt zniszczył prawie całe życie na naszej planecie, pozostawiając przy życiu nielicznych ocalałych. Wraz z meteorytem na Ziemi pojawił się także Rój – niebezpieczne stworzenia z kosmosu.

Oto co powiedzieli mi twórcy o swojej grze:

Omni to MMO z bardzo rozbudowanymi funkcjami społecznościowymi. Dla przykładu: znalezienie nowego przepisu rzemieślniczego odblokuje go nie tylko dla Twojej postaci, ale także doda do bazy wiedzy dla całej frakcji.

Gra jest zrównoważona pomiędzy walkami PvE i PvP, a gracze mogą skoncentrować się na tym, co lubią najbardziej. Obie frakcje są w stanie walczyć i zabijać się niemal na całym świecie”

Omni ucieka od tradycyjnego systemu walki MMO, w którym uzytkownicy muszą walczyć z każdym wrogiem po kolei. Zamiast tego, gracze staną do walki przeciwko hordom przeciwników, gdzie liczyć się będzie nie tylko dokładność, ale także szybki refleks.

„Sposób w jaki gracze łączą broń i wyposażenie, zmienia ich styl gry. Można być szybko poruszającą się postacią skupioną na walce dystansowej i pułapkach, albo powolnym tankiem, który rozbija wszystko wokół swoim ogromnym młotem.

Wszystko, co się liczy, to Twój ekwipunek, który można znaleźć nie tylko zabijając przeciwników, ale również podczas eksploracji oraz wyszukiwania nowych przepisów do wytwarzania.”

Omni znajduje się obecnie we wczesnej fazie pre-alpha, ale naprawdę podoba mi się zaangażowanie twórców. Zapowiada się ciekawa gierka.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to więcej informacji na temat Omni znajdziecie na oficjalnej stronie gry. Dodatkowo, już dzisiaj wieczorem o godzinie 21:00 odbędzie się stream na kanale mixer.com/North3D, więc będziecie mogli zadać twórcom swoje pytania.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułPlanetSide Arena zadebiutuje już we wrześniu z dwoma trybami i walkami do 300 graczy
Następny artykułPremiera Conan Chop Chop opóźniona, ale jest ku temu dobry powód