Normalnie nie piszę o grach, które mnie przerażają, ani o takich w które pewnie z tego właśnie względu nie zagram. Ale w tym przypadku uczynię wyjątek, bo to nowa produkcja studia Funcom, któremu bardzo kibicuję.

Jeśli nie do końca kojarzycie studio Funcom, to jest ono twórcą takich gier jak Anarchy Online, Age of Conan oraz The Secret World, w które to ciągle obiecuję sobie, że w końcu zagram – i to tak porządnie, a nie tylko zwiedzanie Kingsmouth. To norweskie studio ma od jakiegoś czasu niewielkie kłopoty finansowe, z którymi to próbuje walczyć tworząc nowy rodzaj gier. W zeszłym roku wypuszczono The Park, horrorowatą grę, której akcja osadzona została w nie-wesołym miasteczku znanym graczom The Secret World, oraz ogłoszono rozpoczęcie prac nad survivalem w świecie Conana Barbarzyńcy.

Poczytaj więcej o survivalu Conan Exiles

No cóż, zbliża się Halloween więc jest to idealna pora na kolejny horrorowaty tytuł – Hide and Shrike. Tym razem nie będzie to jednak gra singleplayer, gdyż przeznaczona została ona dla dwóch graczy, których zadaniem jest przerażenie przeciwnika. Do dyspozycji dostają 30 różnych pułapek i tricków wliczając w to noszenie przerażających masek. Każdy z graczy jest niewidzialny, no chyba że wpadnie w pułapkę zastawioną przez przeciwnika, a z racji tego, że przeciwnik ich nie widzi, to mogą znajdować obok niego. Wystarczy wówczas nałożyć maskę i … BOOOO…. atak serca murowany.

Tia, gra zdecydowanie nie dla mnie, ani nie dla osób o słabych sercach. Trzeba powiedzieć jednak, że pomysł jest dość ciekawy 🙂

Co o tym sądzicie?

1 KOMENTARZ

Comments are closed.