Świat Lifeless, po katastrofalnym skażeniu Ziemi, jest miejscem z pewnością bezwzględnym. Jednak stał się on zdecydowanie ciekawszy po ostatniej aktualizacji, kiedy to do gry tej dodano kilka nowych funkcji.

https://www.youtube.com/watch?v=zy4pmgiObw8

Przed aktualizacją 0.7 świat ten był brutalny, a to głównie dlatego iż gracze nie byli w stanie znaleźć w nim miejsca, które mogli by nazwać swoim domem. To wszystko niedawno się zmieniło, kiedy to do gry wprowadzono tak zwane bezpieczne strefy, gdzie jak sama nazwa wskazuje, gracze mogą odpocząć od ciągłych walk. Każda z frakcji ma swoja własną strefę, w której znajdzie nie tylko handlarzy, ale i bankiera oraz trenera pomagającego graczom udoskonalić zdolności postaci.

Właśnie nowe umiejętności postaci to kolejna z dużych zmian, jaka trafiła do gry w aktualizacji 0.7. Gracze uzyskali dostęp do nowego systemu, który pozwala im wybrać jakie umiejętności dana postać powinna umieć. Wszystkie umiejętności jakich może nauczyć się gracz, zarówno te aktywne, jak i pasywne, zdecydowanie pomogą mu przetrwać w tym świecie i mogą nie raz uratować życie. Do wyboru są między innymi szybkie bieganie przez określony czas, flary widoczne przez graczy danej frakcji, możliwość używania granatów czy też redukcja obrażeń przy spadaniu.

Twórcy gry wprowadzili do gry kilka nowych zabawek dla tych osób, które uwielbiają polować na przeciwników: snajperkę, AK-47 oraz pistolety. Oprócz tego poprawiono system pojawianai się łupów w świecie oraz dodano walutę – Scrap, którą można znaleźć jak i uzyskać ze sprzedaży niepotrzebnych przedmiotów. A po co są te „skrawki”? Chociażby po to aby zakupić wspomniane wyżej umiejętności. Nic nie jest za darmo…

Tylko dlatego, że nazwa tej gry oznacza „martwy„, wcale to nie oznacza, że gracze nie mogą mieć w niej dobrej zabawy. Aby upewnić się, że zawsze jest co robić, do gry dodano nowy event PvP – zrzuty samolotowe. Co jakiś czas nad regionem pojawi się samolot zrzucający paczkę – wystarczy ją przechwycić i przynieść do swojej bazy frakcyjnej, aby wszystkie osoby z danej frakcji otrzymały nagrodę.

To co, mieliście okazję już przetestować Lifeless?

https://www.youtube.com/watch?v=zsHMmKdFtzQ