Wielkimi krokami zbliża się listopadowa aktualizacja EVE Online, która to umożliwi grę za darmo. Część osób nazywa to zmianą modelu biznesowego na Free-to-Play, a inni po prostu wydłużona możliwością wypróbowania tej gry.

Co by nie mówić, zmiana ta z pewnością zachęci sporo starych graczy do powrotu i przyciągnie tych zupełnie nowych.

201610_eve-3

I właśnie ze względu na nowych graczy ekipa CCP Games pracuje ciężko nad stworzeniem wprowadzenie do EVE Online, które nie tylko przedstawiłoby o co w tym tytule chodzi, ale także pełniło rolę samouczka.

Po zalogowaniu się do EVE Online, gracz obudzi się po bitwie, w której poszło coś nie tak. Imperium do którego należy gracz, potrzebować będzie pomocy oraz zleci wykonanie kilku ważnych misji, które to mogą wspomóc walkę z Drifterami. Każdy z graczy będzie otrzymywał rozkazy od jednego z frakcyjnych dowódców, a Aura – sztuczna inteligencja, pomagać będzie w ich wypełnianiu.

EVE Online będzie tak jakby F2P

Prócz informacji na temat ulepszenie doświadczeń dla nowych graczy, producent EVE Online opowiada w najnowszym dev blogu także o olbrzymich kompleksach inżynieryjnych oraz systemie symulującym efekty montowanych dodatków dla statków.

Jeśli chcecie wiedzieć nieco więcej, to zachęcam do obejrzenie poniższego filmu.