Fani post-apokaliptycznego MMO Edengrad z utęsknieniem czekają na ogłoszenie oficjalnej premiery tego tytułu na Steam Early Access, która to zapowiedziana została jeszcze na ten rok.

No cóż, jeśli zaliczacie się do grona tych osób, to mogę Was pocieszyć. W najnowszym komunikacie związanym z ogłoszeniem zapisów na akcje spółki Huckleberry Games podano, że premiera Edengrad zaplanowana została na listopad.

Gra „Edengrad”, która jest aktualnie naszym flagowym produktem, znajduje się na etapie ukończenia i w listopadzie wydajemy ją w ofercie cyfrowej na platformie Steam w modelu Early Access. Gra zostanie zaprezentowana po raz trzeci już 21 października br. podczas targów Poznań Game Arena. Tym razem już jako dopracowana wersja Alfa.

Mnie jednak zainteresowały inne informacje zawarte w tym ogłoszeniu. Otóż okazuje się, że studio Huckleberry Games planuje pozyskać 4 miliony złotych i przeznaczyć je na stworzenie kolejnych gier, z czego premiera jednej z nich w Early Access zapowiedziana została na 2017/2018 rok.

Zgodnie ze słowami Patryka Borowskiego, prezesa studia:

Środki pozyskane z oferty publicznej chcemy przeznaczyć na realizację naszych kluczowych projektów: produkcję innowacyjnej gry na urządzenia w technologii VR „Edengrad: Arena”,  wieloplatformowej i wysokojakościowej gry „Stay Hungry” oraz rozwijanie naszego flagowego produktu, jakim jest oczywiście „Edengrad”. Stworzenie nowych gier będzie możliwe dzięki rozszerzeniu naszego zespołu o międzynarodowych specjalistów w tej branży.”

Strategia rozwoju studia przewiduje dalsze realizowanie bardzo innowacyjnych gier. W najbliższym czasie studio ma rozpocząć prace nad „Edengrad: Arena” – grą przeznaczoną na urządzenia VR. W planach jest także przygotowanie aplikacji mobilnej dla graczy Edengradu, dzięki będą się oni mogli komunikować z innymi graczami oraz otrzymywać powiadomienia o akcjach dziejących się w grze, takich jak na przykład rozpoczęcie wojny, sprzedaży przedmiotu na aukcji oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium. Kolejną ważną produkcją studia będzie gra RPG „Stay Hungry” przeznaczona na komputery PC oraz konsole. Jej premiera w wersji Early Access została planowana na rok 2017/2018.

Spółka pracuje także nad swoimi kolejnymi produkcjami m.in. „Edengrad: Arena”, która ma nam zapewnić wejście na nienasycony jeszcze rynek VR. Będzie to gra bitewna, w której gracz wciela się w rolę postapokaliptycznego gladiatora.

Z kolei gra „Stay Hungry” pokaże nową i całkowicie inną jakość gier RolePlay.”

A tymczasem w czasie zakończonych targów Poznan Game Arena zaprezentowano kolejny zwiastun Edengrad i muszę powiedzieć, że wygląda on bardzo obiecująco.