Warface, darmowa strzelanina Cryteka, świętuje swoje trzecie urodziny i powiem uczciwie, że jestem tym faktem pozytywnie zaskoczona. Gdy gra ta pojawiła się na rynku, to myślałam, że dość szybko z niego zniknie – a tu taka niespodzianka…

Z okazji urodzin na graczy czeka wiele atrakcji, w tym dodana kilka dni temu obszerna Operacja Specjalna – Black Shark.

W Operacji Black Shark, gracze będą musieli pokonać kolejne, opanowane przez wroga piętra wieżowca, zniszczyć jego oddziały, a w końcu doprowadzić do zawalenia się budynku. Zadanie nie będzie należało do łatwych, bo wroga organizacja Blackwood wysłała swoje najlepsze jednostki aby powstrzymać ten plan, a do tego obwarowała budynek automatycznymi wieżyczkami obronnymi oraz oddziałami cyborgów. Rajd na wieżowiec zmusić ma graczy do błyskawicznych zmian taktyki oraz ścisłej pracy w zespole.

Zespół Warface ciągle pracuje nad rozwojem gry i od momentu jej wydania, tytuł ten przeszedł diametralne zmiany. Obecnie gracze mają do wyboru ponad 50 map PvP w ośmiu trybach oraz 400 wariacji broni. Tylko w ostatnich 12 miesiącach w grze pojawiło się osiem map PvP, Operacje Specjalne Anubis i Earth Shaker, wiele broni i skórek, w tym inspirowany Crysisem nanosuit.

Oprócz ulepszeń graficznych i zbalansowania rozgrywki Warface wprowadził także systemy EasyAntiCheat i FairFight, które czuwają nad uczciwością rozgrywki. Crytek wspiera także Warface w rozgrywkach e-sportowych dzięki współpracy z ESL, wiodącym organizatorem eventów sportu elektronicznego oraz cotygodniowym nagrodom pieniężnym.

Jeśli nie mieliście okazji wypróbować do tej pory tej gry, to może czas najwyższy? Warface znajdziecie na Steam i ma on bardzo dużo pozytywnych opinii 🙂