Jak to przysłowie mówi? Do trzech razy sztuka? A może jednak do czterech?

Od wczoraj na Steam dostępna jest kolejna darmowe gra survivalowa z zombiakami w roli głównej – Infestation: The New Z.

Macie wrażenie, że słyszeliście gdzieś już podobna nazwę gry? I nie mylicie się!

Tak naprawdę to nie do końca jest to nowa produkcja i myślę, że jest doskonale znana fanom gatunku. W 2013 roku gra ta ukazała się bowiem jako The War Z i niestety po kilku miesiącach została usunięta przez Steam. Twórcy gry – studio Free Reign Entertainment, zmieniło wówczas nazwę gry na Infestation: Survivor Stories, ale bardzo negatywne komentarze na Steam i zarzut P2W spowodował, że także i ten tytuł znikł w mrokach zapomnienia. Tak przynajmniej wówczas mi się wydawało…

Twórcy gry jednak nie poddawali się. Po niefortunnym Infestation przyszedł czas na kolejną zmianę i w ten sposób narodziło się Romero’s Aftermath, które to miało wprowadzić dodatkowe funkcje i lepszą rozgrywkę. Czy wprowadziło? Widać, że sporo osób gra w ten tytuł, gdyż opinie na jej temat na Steam są mieszane.

I teraz następuje zwrot akcji. Infestation trafia w ręce nowego studia – Fredaikis AB, i od wczoraj ponownie dostępne jest na Steam jako Infestation: The New Z.

Zgodnie z informacjami podanymi przez twórców, gra ta została przeprojektowana, ale jej główne założenia się nie zmieniły – nadal chodzi o przetrwanie w świecie pełnym zombie. Dodatkowo w grze tej dostępny jest popularny ostatnio tryb Battle Royale. W tytuł ten można zagrać za darmo, a z okazji premiery na Steam twórcy uruchomili promocję na zakup waluty premium.

Zainteresowani?

Poprzedni artykułProject Genom znika ze Steam
Następny artykułRozszerzenie Survival już dostępne w The Division!
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zhar

Kinia jest jeszcze Shattered Skies które wyszło po Romero’s Aftermath 😉
New Z ? Yyyy jest od cholery lepszych crapów i 10 raz to samo grać tylko po kosmetycznej zmianie nazwy.

Kinya Turbgroszka

Wow o Shattered Skies nie wiedziałam – to jest wszystko już zbyt zagmatwane jak dla mnie ;(

Zhar

Wiesz tam nazwy firm się tylko zmieniają a ze wszystkimi i tak podobno Titov związany. Z Nether chyba też bo jakieś śledztwa wkur….zonych graczy WarZ kiedyś były.
Jak to mawiają „Kasa misiu, kasa” 😉

Bryl4nt

Nie bylo tam p2w 😉 Tworcy zniszyli ta gre i cheaterzy ;x a na poczatku byla swietna a z kazda aktualizacja bylo co raz gorzej…. teraz kazdy biega ze snajpami i tylko pvp a kiedys pve i latalo sie z krugerami 😀 to byly czasy <3 nie polecam gry teraz!

Kinya Turbgroszka

Dzieki za info 🙂