Wydaje mi się, że nad grami sci-fi ciąży jakieś fatum. Być może wszystkie te, które to niby mają być następcami FireFall, przejęły także jego pecha?

Kilka godzin temu ze Steam zniknęło MMO w klimacie sci-fi, które to tworzone jest przez rosyjskie studio NeuronHaze – Project Genom.

Steam wyłączył także aktywację kluczy zakupionych ze stron trzecich, więc na tą chwilę niech Was nie skusi ich niska cena. Osoby posiadające dostęp do gry, nadal mogą się do niej zalogować.

 

Dlaczego do tego doszło? Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że o kasę.

Pomiędzy rosyjskim studiem NeuronHaze, a belgijskim programistą Artem Stehnovskym, który napisał podobno 90% kodu tej gry, pojawił się konflikt dotyczący honorarium za wykonaną pracę. Podobno Art w zamian za pracę miał otrzymać 10% udziału z zysków, co się nie stało. A trzeba powiedzieć, że nie są to małe pieniądze, gdyż przez ostatni miesiąc gra ta zarobiła na Steam ponad 230.000$. Jakby nie patrzeć obie strony pracowały na ‚słowo honoru’ i teraz mamy mały bałagan, bo nie wiadomo kto jest właścicielem tego tytułu.

Oczywiście są dwie strony medalu: wersję studia NeuronHaze możecie przeczytać na Twarzoksiążce, a wersje programisty Arta na Reddit.

Szkoda, że tak się stało. Mam nadzieję, że obie strony usiądą do rozmów i rozwiążą ten konflikt, tak aby gra ta jak najszybciej ponownie pojawiła się na Steam.

2 KOMENTARZE

  1. nie wiadomo kto jest właścicielem? Na gębę? Kto by pomyślał, że takie rzeczy się dzieją…

    • A dzieja 🙂 moja mam pracowala w Stowarzyszeniu Rodzicielstwa Zastepczego i byla tam ksiegowa ktora na umowe ustna miala dostac pieniadze i dostala ale zajebala tez laptopa nalezacego do stowazyszenia sprawa poszla do sadu, ksiegowa doszla do wniosku ze jej sie nalezy bo dostala za malo pieniedzy keidy na pocztaku sie zgodzila na z gory okreslona kwote sad przynal jej racje i zatrzymala laptopa dodam ze jako organizacja non profit stowarzyszenie utrzymuje sie z 1% i datkow dobrych ludzi, a stowaryszenie zajmuje sie tylko trudnymi dziecmi np z FAS(jak matka byla wciazy a chlala) z rodzin patologicznych (dzieci np widzialy jak matka bobasa wlozyla do piekarnika i go upiekla), dzieci wykorzystywanych seksulanie i tego typu rzeczy sam tam pracowalem charytatywnie.

Comments are closed.