Ostatnimi czasy gracze uwielbiają testować swoja zdolność przetrwania w trudnych warunkach, ale chyba nie ma jeszcze gry z tego gatunku, która to rozgrywałaby się w pustce przestrzeni kosmicznej.

Hellion, bo o tej grze tutaj mowa, zachęca graczy do przetestowania ich wytrzymałości w najbardziej bezlitosnych warunkach jakie można sobie wyobrazić, kiedy to znajdują się z dala od ich strefy komfortu i zmuszeni są walczyć nawet o powietrze.

W Hellion gracze wcielą się w jednego z wielu kolonistów, którzy są w trakcie podróży do odległego systemu. Kiedy budzą się po kilkudziesięciu latach w hiper-śnie, oczekują że zobaczą wspaniałą przyszłość ludzkości, a zamiast tego widzą swoja pierwszą kolonię w ruinie.

Zadaniem graczy będzie oczywiście przetrwanie w tyj nieoczekiwanej i trudnej rzeczywistości. Ekstremalne temperatury, śmiertelne promieniowanie, próżnia kosmiczna – wszystko to jest wyzwaniem podczas gdy trzeba się skupić na zdobyciu powietrza, wody, pożywienia i wyposażenie, które pomoże w przetrwaniu.

Jeśli graczom uda się przeżyć pierwsze kilka godzin, to kolejnym celem będzie eksploracja otoczenia i próba dowiedzenia się, dlaczego kolonia przestała istnieć. Kosmos kryć będzie w sobie tajemnice, ale aby je odkryć trzeba będzie udać się poza stację.

Hellion, to wieloosobowy sci-fi survival sandbox z PvP, którego premiera na Steam Early Access zapowiedziana została na styczeń 2017. W grze tej obecny jest rozbudowany system zdobywania surowców, craft, utrzymywanie stacji oraz statków kosmicznych, walki statek vs statek i ciekawa historia. A do tego gra wygląda naprawdę ładnie, co możecie zobaczyć na zamieszczonych poniżej filmach.

Zainteresowani?