Wieloosobowy symulator kosmiczny z elementami survivalu – Hellion, nie tylko ciekawie wygląda na zwiastunach, ale i oferować ma nieograniczoną interakcję z innymi graczami.

To tytuł, który z pewnością zainteresuje graczy lubiących klimaty sci-fi oraz walki PvP.

W Hellion gracze wcielą się w jednego z wielu kolonistów, którzy są w trakcie podróży do odległego systemu, gdzie kilka wieków wcześniej ludzkość założyła pierwszą gwiezdną kolonię. Kiedy budzą się oni po kilkudziesięciu latach podróży w hibernacyjnym śnie, oczekują że zobaczą wspaniałą przyszłość ludzkości, a zamiast tego widzą swoją pierwszą kolonię w ruinie.

Zadaniem graczy będzie oczywiście przetrwanie w tyj nieoczekiwanej i trudnej rzeczywistości. Ekstremalne temperatury, śmiertelne promieniowanie, próżnia kosmiczna – wszystko to jest wyzwaniem podczas gdy trzeba się skupić na zdobyciu powietrza, wody, pożywienia i wyposażenie, które pomoże w przetrwaniu.

Jeśli graczom uda się przeżyć pierwsze kilka godzin, to kolejnym celem będzie eksploracja otoczenia i próba dowiedzenia się, dlaczego kolonia przestała istnieć. Kosmos kryć będzie w sobie tajemnice, ale aby je odkryć trzeba będzie udać się poza stację.

Kilka dni temu twórcy gry opublikowali film, w którym to oni sami grają przez 45 minut w ten tytuł. Devsi pokazali w nim wszystko, czego można się spodziewać w pierwszych minutach gry, wliczając w to liczne zagrożenia i wyzwania, z którymi trzeba będzie sobie poradzić.

Celem studia Zero Gravity Games – twórców Hellion, jest osiągniecie realizmu, chociażby poprzez zastosowanie wiarygodnej mechaniki uszkodzeń, która to nie tylko zmieni wygląd ekwipunku i statków, ale także ich działanie. Dodatkowo gracze otrzymają wbudowany system komunikacji, który uwzględniać będzie fale radiowe o różnej częstotliwości, dzięki czemu istnieje możliwość podsłuchania niezabezpieczonego kanału. Jeśli chodzi o interakcje z innymi graczami, to nie zostanie ona w jakikolwiek sposób ograniczona, co oznacza, że nawet towarzysze gracza, będą mogli w dowolnym momencie zwrócić się przeciwko niemu.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to jego premiera na Steam Early Access zapowiedziana została na 24 lutego.